Yeşil Gözlüler İçin Makyaj Önerileri

yeşil gözlüler için makyaj önerileri
Paylaş
 

            Yeşil Gözlüler doğru makyaj tekniklerini kullandıkları zaman güzellikleriyle kesinlikle ön plana çıkarlar. Bu nedenle kış aylarında da yüz makyajı ve göz makyajının daha uyumlu bir biçimde yapılması gerekir. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar elbette var. Bu yazıya geçmeden önce, “ Göz makyajı yaparken, göz renginizi soluk bırakacak renklere kesinlikle yönelmeyin.”

 

            – Öncelikle Eyeliner gibi kalemler kullanırken, göz altlarlınızı biraz  daha koyu yapın. Yani o ince çizgi de olabildiğin de hızlı ve çabuk hareketler yapmak yerine, kalın çizgi oluşturmak için sakin olmanız gerekir.

 

            – Renkli boya kalemleri seviyorsanız, yeşil rengi kapatacak olan renklere de kesinlikle yönelmeyin

 

            – Yeşil rengi koruyacak olan, gözlerinize daha iyi akıcılık kazandıracak olan göz makyajı her zaman iyidir.

 

            – Sürme kullanacaksanız eğer, göz altına biraz kalın çizin. Ama yukarıya ise ince bir şerit olarak çekmeniz daha mantıklı olacak

 

            – Kirpiklerin uzun kalması gözleri canlı gösterme de etkilidir. Göz renginizi  ön planda tutmak için, kirpiğinizi de daha uzun olarak tutun

 

            Yeşil Gözlüler için doğru makyaj teknikleri oldukça çoktur. Ancak bunlardan daha doğru olanı uygulamakta ciddi anlamda bir işi gerektirir. Bayanların makyaj yaparken, daha uyumlu göz kalemlerini kullanmalarını rica eder. Böylelikle yeşil gözler ön plana daha çok çıkar.

Bu yazı 769 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. mehmet diyor ki:

    gözler yeşil olunca birde kalemle onları ön plana çıkarıca doyulamaz bir görüntüye kavuşursunuz. Göz rengine göre makyaj çok önemlidir. Onu ön plana çıkarak yapılan makyajın tonudur.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun