Yağ ile Mücadele Gıdalar

yağmücadele
Paylaş
 

           Yağ Mücadele Gıdalar

           Kilo kaybetmek için her gıda maddesinden kendinizi mahrum etmek zorunda değilsiniz. Sadece tüketme olduğumuz besin türlerine dikkat etmek zorundayız. Aslında kilo kaybına fayda ve yağ mücadele yarar sağlar gıdalar vardır. Bu besinler sizde yağ oluşumunu önleyecek ve metabolizmayı hızlandırmaya teşvik edecek besinlerdir.

        Tarçın

        Bazı çalışmalar tarçının kan şekeri düzeyleri üzerinde dengeleyici bir etkisi olabileceğini söylemektedir. Bu özellikle diyabetli kişilerin iştahını frenlemek için fayda sağlamaktadır. Bunun içinde her yerde bulabileceğimiz tarçını istediğimiz şekilde, tavsiye olarak da içeceklerle birlikte özellikle salep, kahve, çay ya da yoğurdun içine biraz karıştırıp da kullanabiliriz.

tarçın

 

 

        Yeşil Çay

Yeşil çay metabolizmasını etkileyebilir fito kimyasal bir türünü içerir. Çeşitli çalışmalar da yeşil çayın karın yağı yakmak için vücudu uyararak kilo kaybına teşvik edebilir olduğu söylenmiştir. En çok faydayı elde etmek için, bir günde yeşil çay birkaç kez içilmesi öneriliyor. ( özellikle sıcak içilmesi önerilmektedir)

yeşil çay

 

 

 

        Greyfurt

        Greyfurt herhangi bir yağ yakma özelliği yoktur, fakat daha az kalori ile dolu hissetmenize yardımcı olabilir. Yarım greyfurt ya da yemekten önce bir bardak greyfurt suyu sizi tok hissetmenizi sağlar, böylece yemek sırasında daha az kalori almanızı sağlayacaktır.

greyfurt

 

 

        Karpuz

        Su zengini olan gıdalar bağırsaklarda daha fazla yer kaplar. Bu da yemek için ve diğer gıdalar için daha az yer bırakır. Yağ içeren gıdalardan daha az yemenize olanak sağlar ki bu da sizin için çok önemlidir.  Aslında birçok çiğ meyve ve sebze kalori, su ve besin doludur. Bunun için karpuz büyük bir örnektir.

karpuz

 

 

        Yulaf Ezmesi

        Yulaf ezmesinin lif bakımından zengin olması belli miktarda su emer ve sindirimi yavaşlatır. Bu da sizi daha uzun süre tok hissi verir. Kilo kontrolü sağlama da size yardım eder.

yulaf ezmesi

 

 

        Salata

        Salata malzemelerinin bol su içermesinden dolayı, salata tükettiğimiz zaman ardından hamur işi veya diğer yağ içeren gıdaların az tüketildiği araştırmalar sonucu söylenmektedir. Bundaki asıl sebep salatanın bol su içeren malzemelerinin bizi halk tabiri ile tıka basa yemekten alıkoymaktadır. Özellikle aperatif olarak çok yiyen kişiler için salata yiyerek geçiştirmek tavsiye edilir.

salata

 

 

        Fındık-Fıstık

        Şişmanlatıcı olsalar da öğün öncesi birkaç fındık veya fıstık yemek açlığımızı azaltacaktır. Ölçülü yendiğinde kolesterol düzenleyici özelliği de vardır.

fındık-fıstık

 

 

 

 

Bu yazı 931 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

 1. Esra diyor ki:

  Yeşil çay gerçekten zayıflatıyor mu ? kullanan veya deneyen var mı ? Bende kullanmayı düşünüyorum ama günde ne kadar ve ne kadar süreyle kullanılacağını bilmiyorum bilen biri varsa yardımcı olabilir mi

  • erhan diyor ki:

   Evet Esra ben deniyorum ve faydalarını gördüm gerçekten etkşi ediyor. Vücut toksinlerini atıyor ve sürekli lavobaya cıkıyorsun .

   Önceden 81 kilo idim şu an 68 ama tabi bunun yanında ben şekeri ve ekmeğide kestim

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun