Vücut Tipine Göre Ayakkabı Seçimi

modacaffeçizme
Paylaş
 

Günümüzde bir çok kişi ev eşyalarından arabasına giydiği kıyafetlere kadar kullandığı eşyaların uyumlu olmasını ister.Peki hiç vücut tipinize göre ayakkabı giydiniz mi?

Dünyada yaklaşık 7 milyar insan yaşamaktadır ve bütün insanların neredeyse hepsi farklı vücut tipine sahiptir.Uzun bacak ve kusursuz fizik herkesin hayali olabilir ama herkes bu kadar şanslı olamaz.Fakat panik yapmaya gerek yok vücut tipinize uygun bir ayakkabıyla fiziğinizi düzeltebilirsiniz.

Eğer bacaklarınız kısaysa maalesef bilekten bağlamalı ayakkabı giymeniz uygun değil.Sizin için en uygun ayakkabılar parmaklarınızı açıkta bırakan veya sivri burunlu topuklu ayakkabılardır.

Kalın bilek veya baldırlara sahip kadınlar da bilekten bağlamaları ayakkabılardan uzak durmalı. Dolgu, wedge topuklu ayakkabılar ‘boot cut’ pantolonlarla birleştirilerek kullanıldığında sizin için ideal olacaktır.

Parmakları açıkta bulunan topuklu ayakkabılar neredeyse tüm vücut tiplerine uygun ve bacak boyunu daha uzun gösterme özelliğine sahip olduğu için tercih edilebilir.

Geniş ve taraklı bir ayağa sahipseniz sivri burunlu ayakkabılar canınızı acıtabilir.Bu yüzden ucu geniş olan ayakkabıları tercih etmenizde fayda var.

Uzun fakat geniş bacaklara sahipseniz T bağlamalı ayakkabıları seçebilirsiniz.

Bu yazı 749 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. bilginehri diyor ki:

    bir bayanda özellikle yüksek topuklu ayakkabılar her zaman erkeklere karşı etkileyici olmuştur ve bunun hala sebebini anlayamıyorum. Sonucta alt tarafı bir ayakkabı yani :))))

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun