Uzun Süreli İlişkiler Nasıl Kurulur?

Uzun Süreli İlişkiler Nasıl
Paylaş
 

            İlişkilerin temelleri sağlam atılmalıdır. Yani bir ilişkiye başlamadan önce, ciddiyetini iyi kavramak gerekir. Ciddi olmayacak bir ilişki kafanızda varsa, ona göre davranır ve bunu karşı tarafa aktarırsınız. Uzun süreli İlişkiler kurmak isterseniz eğer, karşılıklı anlayış burada çok önemli. Yani ilişkilerin sınırını belirlemeniz gerekir. Her ilişki uzun soluklu olmayabilir. İlişkide alınan kararlar ve ilişkinin baştaki niyeti çok önemlidir. İlişkilerin kalıplarını siz kırarsınız. Uzun yada kısa…

 

            –  İlişkinizin daha uzun olmasını istiyorsanız eğer,karar alırken karşılıklı anlaşmalara dayalı olarak bunu yapın.

 

            – Araştırmalarda, İlişkinin en başında verilen sözlerin, yada bir tarafın ilk başta çok anlayışlı olup, daha sonralarda muhteşem derece de değiştiği gözlemlenmiş. Bu nedenle ilişkinin başlama zamanlarında, nasıl oluyorsanız o şekilde devam edin.

 

            – Yapılan hatalardan biri de, kadının olumlu olarak evle alakalı, sizinle alakalı ve işle  alakalı belirttiği düşüncelere sizin uymamanız. İşte bu nedenle çıkan kavga ve tartışmalar, ilişkinin ciddi derece de sonunu getiriyor.

 

            – dışarıdaki yaşadıklarınızı evde devam ettirmeyin. Çünkü bunu yaparsanız eğer, dışarıdaki sorun sizin ev içinde kavga etmenizi sürdürür. Bu nedenle, asla iş yeri veya arkadaşlarınızla olan sorunları eve taşımayın.

 

            – Sadakat kavramı. Bu kavrama yabancı kalmayın. Eğer yabancı kalırsanız, uzun süreli ilişkileri kesinlikle unutun

 

            – Her ne olursa olsun saygıyı elden bırakmayın. Saygının azlığı sevgiyi de düşürür. Bu nedenle sevgiyle bağlı olarak kalmak için, saygıyla bir birinize karşı olumlu yaklaşın.

Bu yazı 1087 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. SystemHack diyor ki:

  Bence en önemli şey karşılıklı anlayış ve uyum. Her birbirini seven illa anlaşabilecek diye bişey yok. Uyum ve karşılıklı anlayış çok önemli

 2. aleejhoan diyor ki:

  büyüklerimizinde dediği gibi, saygı, sevgi içerisinde olunursa ömür boyu süren bir ilişki olur

 3. nuri diyor ki:

  Ben diyorum ki sabır sabır sabır. Uzun süreli bir ilişki sabırdan ve anlayıstan geçiyor.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun