Topuk Dikeni Nasıl İyileşir?

Topuk Dikeni Nasıl İyileşir
Paylaş
 

Eğer siz de sabahları ilk uyandığınızda ve sonra ayağa kalktığınızda veya uzun süre bir yerde oturup ardından ayağa kalkacak olursanız, ayağınızda veya topuğunuzun iç kısmında bir ağrı hissediyorsanız, biraz yürümenizin ardından bu ağrı azalıyorsa topuk dikeninden söz edilebilir.

 

Genellikle,topuk dikeni ayakta çalışılan işlerde,uzun süre ayakta kalmayla gündeme gelebilir.Tedavisi için ise olabildiğince kısa zaman içerisinde bir doktora başvurmak gerekir. Geç kalındığında halde topuk dikeni ağrısı artar ve tedavi süresi uzayacaktır.

 

Topuk Dikenine Çözüm

Öncelikle böyle bir durumda ayaklarınızı uzatarak düz bir yerde oturmalısınız ve bu esnada da dizlerinizi kesinlikle bükmemelisiniz. Ayrıca,ayaklarınızı uzatmadan evvel dizlerinizin altına bir havlu koymanız gerekir. Sonra ise dizlerinizin altındaki havlunun kenarlarından tutarak kendinize doğru çekip,dizlerinizden itibaren ayaklarınızı yukarı doğru kaldırmanız iyi bir egzersiz olacaktır. Topuk dikeni rahatsızlığının kolaylıkla iyileşmesi için başvurulması gereken en iyi yöntemin bu olduğunu unutmamalısınız. Ağrılara karşı mutlaka dinlenmeniz de önemli bir kuraldır. Kesinlikle tam bir istirahat yapmanız ve ayağınızın üzerine basmamalısınız.

Bu yazı 2510 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun