Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır
Paylaş
 

Takma kirpikleri göz makyajını tamamlayan gözleri daha çekici ve çarpıcı bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olan takma kirpik modellerinin takılma yöntemleri özellikle bilmek isteyen ve araştıran pek çok bayan için sizlerle paylaşacağız. Öncelikle takma kirpik makyajda en son takılması gereken bir malzemedir. Önce tüm göz makyajınızı yapmanız gerekir. Far, eyeliner, göz kalemi de çekilen gözlere en son takma kirpik takılmalıdır.

 

Takma Kirpik Takmak İçin Gerekli Malzemeler

 

  • Takma Kirpik
  • Kirpik yapıştırıcısı
  • Cımbız

 

Takma kirpiği kabından çıkardıktan sonra cımbız yardımıyla tutarak takmanız gerekir. İlk önce takma kirpik yapıştırıcısını kirpiği yapıştıracağınız üst kirpiklerin üst kısmındaki çizgiye ince bir çizgi şeklinde çekmeniz gerekmektedir. Yapıştırıcıyı sürdükten sonra cımbızla tuttuğunuz takma kirpiği uzun tarafı dış taraf, kısa tarafı gözün iç kısmına gelecek şekilde yerleştirmeniz gerekmektedir. Bir süre kirpiği yapışkanlı kısma bastırın ve cımbızı çekin. Birkaç dakika takma kirpiğin kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra maskara sürerek makyajınızı tamamlayın.

 

Takma Kirpik Nasıl Seçilir

Takma kirpiğin pek çok çeşidi vardır. Sık aralıklı, seyrek aralıklı, karışık uzunluklar da ve aynı boyda olan modelleriyle pek çok tarz ve model de takma kirpik modeli mevcuttur. Bu şekilde sade modellerin yanı sıra, tüylü kirpikler, taşlı kirpik modelleri, simli kirpikler gibi farklı modellerde de takma kirpik modeli tercih edilen popüler kirpik modelleri arasında yer almaktadır.

 

Bu yazı 974 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. best54 diyor ki:

    takmasıda ayrı bir mesele gibi gözüküyor sağlık yönünden tartışılır.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun