Siyah Noktalı Ciltler İçin Öneriler

Siyah Noktalı Ciltler İçin Öneriler
Paylaş
 

        Güzel yüzünüze ve bakışlarınızı solduran siyah noktalardan kurtulmak için kendi deneyimlerim ve tecrübelerimden edindiğim pratik bilgileri sizinle paylaşmak istedim. Umarım uygulamalarınızın şimdiden faydasını görürsünüz ve siyah noktalarınızdan kurtulursunuz.

        Her şeyin başında temizlik geldiği gibi siyah noktalardan kurtulmanın başında da temiz olmak gelmektedir. Daha önce yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi cilt tipinize uygun temizleyicinizi seçerek düzenli olarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında yüzünüzü bol su ile yıkamanızı tavsiye ederim . Fakat yüzünüzü kurularken dikkat etmeniz gereken nokta havlu veya kağıt mendilin yumuşak olması ve yüzünüze zarar vermemesidir.

        Bu işlem ciltte bulunan ölü derilerin atılmasını sağlamaktadır. Atılan ölü derilerin yerine tazelenmiş yeni deriler çıkması sağlanır. Bu yeni derilerin çıkmasıyla cildimizde ki gözenekler açılır ve cildin nefes alıp vermesi sağlanır. Ciltde ki gözeneklerin açık olması ilk olarak sivilce ve siyah noktaların kurumasını ve dökülmesini sağlar. Buda istediğimiz bir şeydir. Fakat her zaman ve her cilt de bu kadar kolay olmayan Peeling ( gözenek açma ) işlemi farklı yollarla da yapılabilir.

        Sıcak su kullanılarak  yapılan buhar banyosu Peeling’in en etkili yöntemlerinden biridir. Yapılışı ve uygulanışı çok basittir. Sıcak su hazırlanır ve daha sonra bir kabın içerisine güzel nüfuz etmesi için sıcak su ile birlikte çeşitli yağlar konulur. Papatya ve gül yağı en çok tercih edilenler arasındadır. Bir kaç damla yeterlidir. Sıcak su dolu kabımız hazır olduğunda yüzümüzü kabın üstüne getirerek tutmamız yeterlidir. Bunun sonucu olarak siyah noktalar temizlenmeye hazır hale gelecekler ve tutunabilirlikleri azalmış olacaktır.

Bu yazı 811 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. bilginehri diyor ki:

    Bu siyah noktalar bazen o kadar kötü duruyorki sanki nokta çalışmaıs gibi oluyor

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun