Sivilceye Ne İyi Gelir?

Sivilceye Ne İyi Gelir
Paylaş
 

Sebze ve Meyvelerden Sivilceye Ne İyi Gelir?

Sadece ergenlik çağındaki bireylerde sivilcenin yoğun olarak çıkmasından dolayı insanlar üzerinde sivilce sadece ergenlik çağında diye bir aldı oluşmuş durumdadır. Ancak şöyle ki sivilceler ergenlik dönemi yoğun olarak gözükmesiyle birlikte her yaşta gözlemlenebilmesi mümkündür. Sivilcelerinizden rahatsız olmaya başladığınız dönemden itibaren sivilceye ne iyi gelir hakkında küçük bir araştırma yapmalı ve bunlara dikkat etmelisiniz. Yapanız gereken araştırma hakkında sizlere vereceğimiz ayrıntılı ve önemli bilgiler sayesinde o dönemde yaşamak istemediğiniz sorunların en az seviyeye düştüğünü ve kalıcı bir şekilde iyileşme olduğunu göreceksiniz. Sivilceye ne iyi gelir konusunda uzman kişilerden aldığımız ayrıntılı bilgiler sayesinde sivilcelerinizden kurtulabileceksiniz. Tükettiğiniz yiyeceklerin ve özellikle yediğiniz yiyeceklerden alacağınız vitaminler sivilceleri geçiren önemli etkenlerden ikisidir.

Her hastalığın tedavisi şüphesiz ki doğal ve sağlıklı beslenmek olmuştur. Vücudunuzdaki gerekli mineral ve vitaminleri yeterli oranda olması özelliklede cilt hastalıkları yaşamanızı etkileyecektir. Sivilceye ne iyi gelir sorusuna verebileceğimiz önemli cevaplardan bir tanesi de tabii ki sivilcenin geçmesine iyi gelen vitaminlerin yeterli miktarda vücuda alınmasıdır. Sizlere vereceğimiz önemli vitaminler cildinizin diriliğini arttıracak ve canlık kazanmasına yardımcı olacaktır. Sivilcelerinizi geçirmek için gerekli vitaminler alındığında kan dolaşımı hızlanmış ve yaşlanma ertelenmiş olacaktır. Gerekli vitaminler vücuda alındığında sivilceye ne iyi gelir kendiniz tespit edeceksiniz.

Genellikle çinko eksikliğinden dolayı oluşan sivilcelere tabii ki çinko içerikli cilt bakımı ürünleri ve besinleri kullanmalısınız.

Yağlı yiyeceklerin sivilceyi tetiklemesi ve C vitamini öldürmesi nedeniyle C vitamini alınmaya dikkat edilmelidir.

Cildin önemli bileşenlerinden oluşan antioksidanın alınması ve nem oranının sağlanması için çeşitli maskeler ve nemlendirici ürünler tercih edilmelidir.

Sivilceye ne iyi gelir sorusuna verdiğimiz sivilceye iyi gelen vitaminlerin doğal bir şekilde alınması şüphesiz ki besinlerden alınarak sağlanmaktadır. Bu dönemde tüketimine dikkat edeceğiniz bu besinleri sivilceleriniz için yapacağınız maskelerinizde de kullanmanız mümkündür. Sivilceye iyi gelen yiyecekleri tüketerek sivilceye ne iyi gelir düzenli bir tüketim sonrasında göreceksiniz.

Vitamin açısından önemli olan meyve ve sebzeler bu dönemde oldukça tüketilmelidir.

Vücutsal faaliyetleri geliştirerek sivilce oluşumu engelleyen lifli yiyeceklerden salatalık, domates, pırasa tüketilmelidir.

C vitamini sağlayabilmek için günlük olarak portakal, mandalina ve elma gibi meyveler tüketilmelidir.

A vitamini ve antioksidan dengesini sağlayabilmek için havuç, ıspanak ve lahana gibi sebzeler günlük olarak tüketilmelidir.

Size faydalı olacağını düşündüğümüz sivilce izleri nasıl geçer  ve sivilce maskeleri makalelerimiz de faydalı bilgiler içermektedir.

Bu yazı 2141 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

13 adet yorum var.

 1. cag999 diyor ki:

  Hatayda el yapımı olarak üretilen defne sabununun sivilceleri kurutan ve saç dokulmelerini azaltan faydası vardır

 2. AsosyalGenc diyor ki:

  Biz erkekler için de geçerli dimi?

 3. Eren diyor ki:

  Bende fazla sivilce çıkmıyor bu yönden şanşlıyım yüzümüzü de temiz tutmak lazım.

 4. Gediz diyor ki:

  Kesinlikle ve kesinlikle her sabah sıcak su ile yıkayınca sonuç alınıyor.

 5. asosyal adam diyor ki:

  Tüm ergenlerin sorunu olan sivilceye iyi gelebilir zamanında bizde çeşitli formüller denedik.

 6. best54 diyor ki:

  bence her çilt için ayrı ve doğru tespitler yapılması lazım.

 7. best54 diyor ki:

  bende böyle sorunlar yaşadım ama sonra kendiliğinden gecti.

 8. Ayhan diyor ki:

  Bir ara ne kadar çok çekmiştim bu sivilcelerden.

 9. Oktay diyor ki:

  Özellikle yağlı ciltlere sahip olanların dikkat etmesi gerekiyor.

 10. selim diyor ki:

  egenlikte ne çektim be o zamanlar böyle yöntemler yoktu kırmızı kırmızı dolaşırdık

 11. alican diyor ki:

  sivilce çok sorun oluyo sağolun paylasım için faydalı olacak bir yazı teşekkür ediyorum devamını diliyorum

 12. Hamza diyor ki:

  Sivilce sıkıntısını çeken çok insan var. Doktorunuza danışın

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun