Sivilceleri Kurutma Yöntemleri Nelerdir?

Sivilceleri Kurutma Yöntemleri Nelerdir
Paylaş
 

Hangi Maskeler Sivilceleri Kurutmaya Yarar?

Sivilce diğer bir adıyla akne özellikle ergenlik döneminde yağlı vücutlarda görülen ancak orta yaşlarda da rastlanılan bir tür cilt hastalığıdır. Genellikle yüz gibi yağlı ciltte oluşan sivilceler görünüm açısından rahatsızlık verdiği için psikolojik sorunlara yol açan ve oldukça istenmeyen bir hastalıktır. Belirli bir süre sonra geçen sivilceler yanlış uygulamalar sonucunda cilt üzerinde bıraktığı lekeler ve çukurlar ile ayrı sorunlar çıkarmaktadır. Bu nedenle bu süreçte sivilce kurutma gibi oldukça doğru uygulamalar yaparak hem daha çabuk geçmesini hem de iz kalmamasını sağlayabilirsiniz. Sivilce kurutma veya diğer makalelerimizde de gördüğünüz şekilde sivilcelerin oluşmaması veya oluştuktan sonra nasıl geçeceği hakkında evde rahatlıkla ve doğal bir şekilde yapabilmeniz için maskeler önermiştik. Doğal, kolay ve kesin çözüm uygulamaları her zaman bizim için daha önemli olduğu için sivilce kurutma uygulaması içinde sizlere maskeler önereceğiz.

Maskeleri uygulamadan önce her zaman olduğu gibi bir kap içerisinde su kaynatarak buharına yüzünüzü tutun ve bu şekilde gözenekleriniz açılarak maskenin iyice cilde nüfus etmesini sağlayınız. Eğer sivilceleriniz iltihaplı ise ellerinizi ve tırnaklarınızı dezenfekte ettikten sonra iltihaplı sivilceleri cildin diğer kısımlarına dağılmayacak şekilde sıkın ve içerisindeki iltihabın çıkmasını sağlayın. Sivilce kurutma maskelerini uygulamadan önce iltihabı temizledikten sonra kolonya yardımı ile sivilceleri silin. Biraz bekledikten sonra sivilceleri kurutma ve gözeneklerin sıkılaşması için sizlere vereceğimiz maskeleri cildiniz için uygun olanını bularak uygulayınız.

1.Maske Malzemeleri

1 yumurta akı

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı tuz

Malzemeleri karıştırarak maske haline getirin ve cildinize sürdükten sonra 25 dakika bekleyin ve bol su ile yıkayın.

2.Maske Malzemeleri

1 tatlı kaşığı bal

1tatlı kaşığı tuz

1 tatlı kaşığı maya

Limon suyu

1 tatlı kaşığı ılık su

Malzemeleri tamamen karıştırın cildinizi uygulayın ve 25 dakika sonra bol su ile yıkayın.

 

Dünya üzerindeki insanların her birinin cildinin özellikleri farklılık göstermektedir. Bunun yanında kişilerin alerjilerinin olduğu meyveler veya başka maddeler olabildiği gibi cildi için olumsuzluk teşkil edebilecek maddeler de vardır. Bu nedenle sivilce kurutma maskelerini uygularken birçok maske denemeli ve cildiniz için en uygun olanını tekrar etmelisiniz. Sivilce kurutma maskeleri yanında sizlere vereceğimiz ufak bilgileri de uygulayarak bu süreçte sivilce kurutma işlemi için farklı uygulamalar yapabilirsiniz.

Cildin yenilenmesi için inanılmaz etkiye sahip olan aloe yapraklarının suyunu kullanmanız oldukça etkilidir. Aloe yapraklarını edinin ve yıkadıktan sonra 10 gün boyunca serin kalabileceği bir yerde muhafaza ettikten sonra suyunu sıkarak sivilce kurutma için cildinize uygulayın.

Sivilce kurutma için oldukça etkili olan huş ağacı tohumunu pres yardımı ile uygulayabilirsiniz.1 yemek kaşığı huş ağacı tohumu üzerine 1 su bardağı sıcak su dökerek 10-20 dakika boyunca kaynamasını sağlayın. Soğuyan suyu cildinize uygulayabilir ayrıca çay gibi demleyerek suyunu içebilirsiniz.

Sinirli otu taze bir şekilde sıkarak suyunu çıkarın ve elde ettiğiniz su ile sivilce kurutma için cildinize uygulayın.

Yabani kirazın yapraklarını kaynatarak suyu ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Yağlı ciltte bulunana sivilceler için devetabanı yaprağına sıcak su ekleyerek uygulayacağınız maskeler için kullanabilirsiniz.

2 çorba kaşığı ısırgan yaprağı üzerine 2 su bardağı sıcak su ekleyerek 2 saat bekledikten sonra günde 4 defa yarım bardak olmak üzere tüketin.

1 çorba kaşığı karahindiba kökleri üzerine 1 bardak kaynar su ekleyin ve 15 dakika boyunca kaynatın. Soğuduktan sonra süzün ve günde 3 defa olmak üzere yemeklerden 15 dakika önce tüketin.

Bir başka makalemiz olan sivilce maskeleri isimli makalemizde maskeler hakkında size faydalı bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 522 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun