Sivilcelere Çözüm Önerileri Nelerdir?

Sivilcelere Çözüm Önerileri Nelerdir
Paylaş
 

Genellikle yüzünüzde oluşan sivilceler sırt bölgesinde, göğüs arasında yani yağ oranının fazla olduğu bölgelerde artış göstermektedir. Erkeklerde veya bayanlarda oldukça rahatsızlık oluşturan sivilceler görünüm açısından da oldukça istenmeyen bir cilt hastalığıdır. Özellikle ergenlik döneminde oldukça yaygın bir şekilde çıkan sivilcelere çözüm önerileri oldukça fazladır. Bu makalemizde de daha yeni yeni oluşmaya başlamış, iltihaplaşmamış sivilceleriniz için oldukça etkili olan sivilcelere çözüm önerileri vereceğiz. Artık iltihaplaşmış ve aşırı derece sorunlu sivilceler için dermatoloğa başvurmanız bu süreçte cilt lekeleri ve çukurları oluşmaması için oldukça önemlidir.

 

  • Sivilcelere çözüm önerisi olarak önerebileceğimiz diş macunu oldukça etkili bir yöntemdir. Sivilceleriniz için diş macunu kullanırken tercih ettiğiniz diş macununun beyaz renkten başka renk içermemesine dikkat etmelisiniz. Uygulamayı yaparken tercih ettiğiniz diş macunun doğal olması tahriş ve kızarıklığın oluşmamasını sağlayacaktır. Diş macununu sivilceleriniz için uygularken her sivilcenin ucuna denk gelecek şekilde iğne ucu kadar sürün ve sivilceli cilt dışındaki deriye temas ettirmemeye çalışın. Sivilcelere çözüm olan diş macununu uyguladıktan 2 saat sonra eğer cildiniz hassas ise 15 dakika sonra ılık su ile yıkayınız. Bir hafta içerisinde en fazla 4 gün uygulayarak etkisini göstermesini bekleyin.

 

  • Sivilcelere çözüm olarak önerebileceğimiz diğer bir uygulama ise sivilceli cildinizi kükürtlü sabun ile yıkamaktır. Kükürtlü sabun yapısındaki maddeler sayesinde cilt üzerindeki sivilcelerin yok olmasını ve temizlenmesini sağlayacaktır. Cilt üzerinde oldukça az sivilce var ise sadece sivilceli bölgeyi yıkamanız önerilmektedir.

 

  • Aspirini hepimiz birçok hastalık için kullanmışızdır. Aspirin içerisindeki etken maddesi sayesinde deri üzerindeki enfeksiyonlara karşı oldukça etkilidir. Bu sayede sivilcelere çözüm olarak kuruması ve bu sayede yok olması için kullanabileceğiniz aspirinden 1-2 tane az miktarda eritip krem kıvamına gelene kadar ezin. Oluşan karışımı sivilcelerinizin üzerine koyarak kurumasını sağlayabilirsin. Cildinizin üzerinde oluşan kızarıklıkların tedavisi içinde kullanabileceğiniz aspirinden 4-7 tanesini az bir miktar suda eriterek yüzünüzün tamamı için maske şeklinde uygulayabilirsiniz.

 

  • Yemek sodası içerisinde bulunan antiseptik ve anti-inflamasyon maddelerinden dolayı sivilcelere çözüm olabilecek bir maddedir. Oldukça kolay bir uygulama şekli olan yemek sodasını bir pamuk yardımı ile ıslatarak sivilcelerinizin üzerinde sürmeniz sivilcelerinizin geçmesini sağlayacaktır.

 

Sizlere önerdiğimiz sivilcelere çözüm önerileri cildin ve sivilcenin çeşidine göre etkisinde farklılık göstermektedir. Özellikle de sivilce için kullanacağınız diş macununu seçerken dikkatli olmalısınız. Cildi narin olan bireyler diş macununu ciltlerinde uzun süre tutmamalıdır. Sivilcelere çözüm önerilerimizi deneyerek kendi cildiniz ve sivilceleriniz için en uygununu bularak düzenli olarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Bir başka makalemiz olan Sivilceleri Kurutma Yöntemleri Nelerdir? isimli makalemizde sivilceleri kurutma yöntemleri hakkında faydalı bilgiler içermektedir.

Bu yazı 633 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun