Sivilcelerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Sivilcelerden Kurtulma Yolları Nelerdir
Paylaş
 

Yaz aylarının da yaklaşması ile birlikte sıcaklık ve ter ile birlikte artış gösterecek olan sivilceler özellikle genç hanım ve beylerin çok büyük sorunlarından bir tanesidir. Bu dönemde bireyler oldukça fazla bir şekilde sivilcelerden kurtulma yolları ararken aynı zamanda kendi ciltleri için en uygun yöntemi bulmaları gerekmektedir. Özellikle evde kolaylıkla yapılabilecek olan maskeler en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Sivilcelerden kurtulma yollarının en doğal ve en kolay çözü olan maskeler cilde göre farklılık göstermekle beraber sivilcelerinize göre etkisini gösterecektir. Kişiler bu dönemde oldukça sabırlı olmalı ve denem yanılma yöntemi ile cildine en iyi gelen maskeyi bulmalıdır.

Sivilcelerden kurtulma için tercih ettiğiniz yöntem evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ve genellikle etkisinin gözlemlendiği sivilce maskeleri ise denenerek gerçekliği kanıtlanmış maskeleri uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Sivilce maskeleri bir çoktur ve bunlar arasında kendiniz için en doğru ve en etkili olanını bulmanız oldukça önemlidir. Bu makalemde sizlere vereceğim birçok sivilcelerden kurtulma yöntemlerini sivilcelerinize en iyi gelenini bulana kadar değiştirerek deneyin. Cildinizi tahriş eden maskeleri tekrarlamanız sakıncalı olabilir. Ancak cildinize uygun maskeyi deneme yanılma yolu ile tespit ettiğinizde düzenli olarak uygulamanızın sonucunda mutlaka etkisini göreceğinizi unutmayın. Doğal tedavi yöntemi olan sivilce maskeleri evinizde rahatlıkla ve en ucuz şekilde hazırlayabileceğiniz maskelerdir. Bu süreçte sivilcelerinizin ilerleme durumuna göre tedavi süresi de o kadar uzun olacağı için doğru maskeyi düzenli olarak uygulamalı ve son derece sabırlı olmalısınız.

Sivilcelerden kurtulma için vereceğim maskeleri cildinize en uygununu bulana kadar deneyebilirsiniz. Her bir maskeye başlamadan önce bir tencere içerisine su koyarak ocak üzerinde buharının oluşmasını bekleyin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra buharlaşan su üzerine yüzünüzü getirin ve cildinizin sıkılaşması ve gözeneklerin açılması için 10 dakika boyunca bekleyin. Sivilcelerden kurtulma için deneyeceğiniz maskeleri uygulamadan önce bu yöntemi yapmanız sivilce oluşmasını sağlayan ortamın kaybolmasını sağlayacaktır.

1 kaşık limon suyu içerisine 1 kaşık tarçın karıştırın ve sivilceli bölgeye sürün. Kurumasını bekledikten sonra yıkayın.

Portakal kabuğunu ezerek krem haline gelmesini sağlayın ve sivilceli bölgeye uygulayın. Kuruduğunu fark edince yıkayın.

Doğal bir antibiyotik olan bir diş sarımsağı ortadan ayırarak iç kısmını sivilcelerinizin üzerine sürün ve düzenli olarak uygulayın.

Ölçüleri aynı olacak şekilde limon suyu ve gül suyunu karıştırarak sivilcelerinizin oluştuğu bölgeye sürün. Yarım saat sonra yıkatın ve sivilcelerden kurtulma için düzenli olarak uygulayın.

Bir salatalığı rendeleyerek bulamaç haline gelmesini sağlayın ve suyunu sıkın. Parçacıkları cildinize uygulayın.

Sivilcelerden kurtulma sağlamak için domatesi ezerek püre haline getirin ve sivilceli bölgeye uygulayın.1 saat sonra yıkayarak uygulamayı tamamlayın.

1 kaşık sirke içerisine bulamaç oluşabilecek şekilde tuz ekleyin ve yarım saat sonra yıkayın.

Bir başka makalemiz olan Sivilcelere Çözüm Önerileri Nelerdir? isimli makalemizde sivilcelere çözüm hakkında bilgilere yer verdik.

Bu yazı 727 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun