Sivilce Maskeleri

sivilce maskeleri
Paylaş
 

Sivilce Maskeleri Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir? / En Çok Kullanılan Sivilce Maskeleri Nelerdir?

Oluşan hava şartları ve beslenmenin son senelerde oldukça değişmesi cilt sorunlarının oluşmasına temel hazırlamıştır. Genellikle ergenlik dönemine bağlı bir şey gibi gözükse de ilk defa orta yaşlarda sivilceler ile karşılaşan kişilerde vardır. Psikolojiyi olumsuz yönde etkileyen sivilceler sizlerin psikolojisini bozmasın ve her gördüğünüzde sinirlenmemek için bunları geçmesi için bir şeyler yapmalısınız. Bir cilt sorunu olan sivilcelerin tedavisinde genellikle daha sağlıklı olduğu için doğal sivilce maskeleri tercih edilmektedir. Sivilce maskeleri sizlere verdiğimiz malzemeler ile yapabilmeniz mümkün iken meyve sebzelerin özelliklerini araştırıp sivilce için uygun olanlarını tespit ederek kendi sivilce maskenizi hazırlamanız da mümkündür.

Her tedavinin öncesinde yapılması gerekilen şeyler olduğu gibi sivilce maskeleri cilde uygulanmadan önce de cilt üzerinde belirli işlemler yapmamız gerekmektedir. Bunları şöyle sıralandırabiliriz:

Maske uygulamalarından önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu cilt tipinizi belirleyebilmektir. Cilt tipinizin yağlı, kuru veya normal olmasına göre tespit etmeniz kullanmanız gereken sivilce maskeleri tercihinizi belirleyecektir.

Cildinize göre tercih ettiğiniz maskeyi yüzünüze veya herhangi bir bölgeye sürmeden önce bölgeyi iyice su ile temizleyin. Temizlemenin amacı kirli bölgenin maskeyi tamamen içine çekememesinden kaynaklanmaktadır. Cilt temizlendikten sonra nazikçe havlu ile kurulayın.

Sivilce maskeleri eğer yüze uygulanacaksa göz ve dudak çevresi dışında yüzünüze yoğun bir şekilde sürün. Maskeyi sürdükten sonra stresten uzak bir şekilde uzanın ve kafanızdaki olumsuz düşünceleri tamamen atarak vücudunuzun gevşemesini sağlayın.

Belirlenen süreden sonra maskenizi ılık suya batırılmış pamukla silin ve yıkayın.

Sivilceler için muhteşem bir çözüm yolu olan bu sivilce maskeleri hem sivilcelerin hem de sivilce lekelerinin geçmesine bire bir etkili olacaktır.

Çilek Maskesi için Malzemeler:

1 adet taze çilek

¼ su bardağı ekşi krema veya yoğurt

(Ölçüyü bu oranda arttırmanız mümkündür.)

Çilek Maskesinin Hazırlanışı:

Bir adet çileği ekşi krema veya yoğurdu oda sıcaklığında bekletin. Oda sıcaklığına gelen malzemelerden çileği çatal yardımı ile ezerek püre haline gelmesini sağlayın ve sonra ekşi krema veya yoğurdu üzerine ekleyerek çırpın. Karışımı belirli bir kıvama getirdikten sonra yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra maskeyi temizleyin.

Elma Maskesi için Malzemeler:

1 adet yeşil elma

1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı:

Yeşil elmayı çekirdeklerinden temizledikten sonra ezerek püre haline getirin. Püre haline getirdiğiniz elma içerisinde bir tatlı kaşığı bal ilave edin ve maske kıvamı oluşuncaya kadar çırpın. Üzerini streçleyerek buzdolabında 10 dakika bekletin ve 10 dakika sonra cildinize uygulayın.7 dakika sonra maskeyi temizleyin.

Diğer makalemizde sivilce izleri için maske konusu ele alınmıştır sizin için faydalı olabileceğini düşündük.

 

Bu yazı 615 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun