Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

sivilce lekeleri nasıl geçer
Paylaş
 

Rahatsız Eden Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Genellikle hepimizin mutlaka yaşadığımız sorunlardan biri olan sivilceler ve sonrasında kalan sivilce lekeleri vazgeçilmez sorunlarımızdan olmuştur. Özellikle ergenlik döneminde yoğun olarak yaşanılan sivilce sorunu eğer patlatılması veya aşırı iltihaplanma sonucu cilt üzerinde lekeler oluşmasına sebep olabilir. Sivilce lekeleri nasıl geçer gibi önemli bir konunun cevabını aradığımız bu dönemlerde oluşan sivilce lekeleri sosyal yaşantımıza ve psikolojik durumumuza oldukça zarar verebilecek noktalara gelebilmektedir. Sivilce lekeleri nasıl geçer merak ediyorsanız makalemizin devamını dikkatli bir şekilde okumalı ve seçeneklerimizden birini değerlendirerek tercih etmelisiniz. Sivilceleriniz var ise sivilce lekelerinizin oluşmaması için sivilceleriniz iltihaplanmadan tedavi yolları aramalı ve kesinlikle sivilceleriniz sıkmamalısınız.

 

Maske Yöntemi:

Birçok hastalığın tedavisinde tercih edilen doğal yöntemler sivilce ve sivilce lekeleri içinde maske halinde uygulanmaktadır. Kolaylıkla evinizde hazırlayabileceğiniz ve sivilce lekelerine iyi gelen meyve, sebze veya bal gibi doğal ve sağlıklı maddelerin karıştırılarak cilde uygulanması ile tedavi edilmektedir. Sivilce lekeleri nasıl geçer sorusuna verebileceğimiz en doğal tedavi maske yöntemidir.

 

Lazer Yöntemi:

Son yıllarda birçok hastalıkta kullanılan lazer yöntemi sivilce lekeleri tedavisinde de oldukça tercih edilmektedir. Sivilce lekeleri nasıl geçer merak edenlerin çoğunun tercih ettiği yöntem isteğe göre cildi soyarak veya soymayarak uygulanan bir yöntemdir. Tedavide lazer cihazları cildin derinindeki kolajenin uyarılıp çoğalmasını sağlar ve bu sayede cildin kendini yenilemesi ile gerginlik artar. Artan gerginlik ile sivilce lekeleri yüzeye yükselir ve bu sayede belirginlik azalır.

 

Kimyasal Peeling Yöntemi:

Sivilce lekeleri nasıl geçer gibi önemli bir sorunun cevabına verebileceğimiz tedavi yollarından bir tanesi de kimyasal peeling tedavisidir. Küçük ve yüzeysel sivilce lekelerinin geçmesini ve derin olan lekelerinde görünümünün azalmasını sağlamaktadır. Kimyasal peeling yöntemi siyah ve beyaz noktaların temizlenmesini ve aktif sivilcelerin tedavisini yaparak yeni sivilce oluşumunu engellemektedir. Bu yöntem ile derin izlerin giderilmesi zordur ve tedavi süreci daha uzundur.

 

Bu ve bu gibi yöntemler için tedaviye başlamadan önce sivilce lekelerinden rahatsız olan kişiler dermatologdan yardım almalı ve doktora tüm beklentilerini bildirmelidir. Doktorunuzun sivilce lekelerinizin tipine veya derinliğine göre istediğiniz yöntemin değerlendirilmesi ve sonuçların nasıl olabileceği hakkındaki görüşlerini mutlaka dikkate almalısınız. Sivilce lekeleri nasıl geçer görmek istiyorsanız tecrübeli bir doktor ve en iyi tedavi yöntemi belirlenmelidir. Bunun için maske hakkında kendiniz karar verebilmekle beraber diğer yöntemler için uzman kişiler ile görüşmelisiniz.

 

Bu yazı 1091 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ipek diyor ki:

    peeling yöntemini uyguluyorum az çok faydası oluyor

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun