Sivilce İzleri İçin Maske

Sivilce İzleri İçin Maske
Paylaş
 

Aspirin İle Yapılan Sivilce İzleri İçin Maske Tarifi Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Hayatımızın en sıkıntılı zamanlarında, stresli olduğumuz dönemlerde birde yüzümüzde veya başka bölgelerde çıkan sivilceler her kişinin kâbusu olmuştur. Özellikle ergenlik dönemi dediğimiz 12 yaştan itibaren başlayarak ilerleyen yaşlarda kendini daha sık gösteren sivilceler psikolojik olarak insanı olumsuz etkilemektedir. İlerleyen sivilce sorunlarının cilt üzerinde bıraktığı lekeler ise bu durumu daha da kötüleştirmektedir. Bu nedenle bugün sağlıklı bir şekilde ve kolayca bu sorunu çözebilmek için evde uygulayabileceğiniz sivilce izleri için maske tarifi vereceğiz. Sivilce izleri için maske malzemelerimizin en önemli malzemelerinden birisi olan aspirinin cildi temizleme, cilt lekeleri yok etme, siyah nokta ve sivilceleri giderme özelliğinden yararlanacağız. Bunun yanında sivilcelerin kuruması ve izlerin giderilmesi için birkaç malzeme daha ekleyecek ve sivilceleriniz geçerken aynı zamanda cildiniz daha sıkılaşmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlayacaksınız.

 

Sivilce izleri için maske tarifimiz tamamen evinizde rahatlıkla bulabileceğiniz doğal malzemelerden oluşmaktadır. Eğer maskemiz içerisinde olan herhangi bir malzemenin cildinize alerjisi varsa bu maskeyi uygulamamanız önerilmektedir. Bir alerjiniz olup olmadığını anlamak için oluşturduğunuz maskeyi elinizin küçük bir bölümüne sürüp bekleyerek anlayabilirsiniz.

 

Sivilce İzleri için Maske Malzemelerimiz:

 •  3-4 tane aspirin
 • 1 yemek kaşığı bal
 • Yarım tatlı kaşığı su
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı( kuru ciltler için)

 

Yapılışı:

Cilt lekelerinin tamamen ortadan kalkması ve cildin pürüzsüzleşmesi için kullanacağımız sivilce izleri için maske malzemelerimiz olan bal, zeytinyağı ve suyu bir kâse içerisine koyun. Malzemelerinizi koyduğunuz kâsenizi içerisinde sıcak su bulunan kap içerisine koyarak malzemelerinizin yumuşamasını sağlayın. Bu sayede daha çabuk karışım olmasını ve yüzünüze sürülebilecek hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bir kenarda aldığınız 3-4 aspirini toz haline getirin ve sıcak su içerisine koyduğunuz kasenin içerisine dökün. Malzemelerinizin hepsini karıştırın ve yüzünüze sürebileceğiniz bir krem haline gelmesini sağlayın. Eğer sivilce izleri için maske malzemelerinizi karıştırdıktan sonra daha çok yumuşamasını istiyorsanız su veya zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz maskenizi sivilce ve sivilce izi olan bölgenize sürmeden önce uygulayacağınız bölgeyi ( sırt, yüz, göğüs arası vb.) ılık su ile yıkayın ve sonrasında kurulayın. Ilık su ile cildinizi yıkamanız gözeneklerinizin daha iyi açılmasını sağlayacaktır. Bu sayede cildinizin maskeyi deri altına geçirme olasılığı daha yüksek olacaktır. Maskeyi süreceğiniz elinizi de hijyen açısından yıkmanız önerilmektedir. Hazırlamış olduğunuz sivilce izleri için maske yıkama faslından sonra sivilce ve sivilce izlerinin bulunduğu bölgeye yedirilerek sürülmelidir. Bu bölgelerinize uyguladığınız maskenizi 15-20 dakika boyunca bekletmeniz yeterli olacaktır. Uyguladığınız bölgede kuruyan maskeyi çıkartmak için ılık su ile iyice temizleyin. Haftada 1 kere uygulayabileceğiniz sivilce izleri için maske tarifini cildinizin durumuna göre arttırabilirsiniz.

 

Hazırlamış olduğunuz maske içerisinde bulunan herhangi bir malzemeye alerjisi olan kişilerin maskeyi sivilce izlerini geçirmek üzere uygulamamaları önerilmektedir. Eğer cildinizin malzemelere alerjisi olup olmadığını bilmiyorsanız uygulamadan önce elinizin küçük bir bölümüne sürüp 10 dakika bekledikten sonra bir kızarıklık olup olmamasına göre anlayabilirsiniz. Cildiniz üzerinde herhangi bir yara varsa maskeyi uygulamamanız önerilmemektedir. Hazırlamış olduğunuz aspirinli sivilce izleri için maske güneşten yeni yanmış olan cilt üzerine ve yeni ağda yapılmış cilt üzerine uygulanmamalıdır. Sağlıklı bir şekilde sivilcelerinizden kurtulabileceğiniz maske tarifimiz sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.
Bir önceki Sivilce İzleri İçin Tedavi Yöntemleri makalemizde de faydalı bilgiler içermektedir.

Bu yazı 1006 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

 1. ayla diyor ki:

  Bu krem işe yararmı acaba deneyen varmı bende denicem imşallah ters etki etmez.

 2. fatma diyor ki:

  çok krem kullandım etkisini azda olsa gördüm ama tamamen geçirmedi bunda umarım tam fayda görürüm 🙁

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun