Sivilce İzleri İçin Limon Maskesi

sivilce izleri için limon maskesi
Paylaş
 

Birçoğumuz için hayatımızın her aşamasında rastladığımız stres veya ergenlik sebeplerinden dolayı cildimizin çoğu yerinde oluşan sivilceler baş belası olmuştur. Bu süreçte en önemli olan konulardan bir tanesi sivilce izleri nasıl geçer bunun çaresini aramak olmuştur tabiî ki. Kullandığınız birçok krem veya ilaç olmuş olabilir. Ancak unutmayın ki her zaman en doğal olan en sağlıktır. Bizlerde sizlere sivilce izleri nasıl geçer sorununu doğal yöntemlerle çözmenin en önemli yollarından bir tanesi olan limon maskesini anlatacağız. Birçok yararı olan limon maskesini eğer cildiniz yağlı ise haftada 2-3 kere uygulamanız yeterli olacaktır. Sivilcelerinizin geçmesini sağlayan limon maskesi aynı zamanda gözeneklerinizin temizlenip sıkılaşmasını sağlayacaktır. Ancak burada önemli olan cildinize en uygun olan maskeyi uygulamaktır. Malzemelerinden herhangi birine alerjiniz varsa maskeyi cildinize uygulamamanız önerilir. Sayfamızda birçok sivilce maske tarifi bulunmaktadır. Sizlere sunduğumuz bu alternatifler herkesin cildi farklı olduğu için denenerek en iyi geleni sürekli uygulamaktır. Sivilce izleri nasıl geçer sorusuna vereceğimiz en kaliteli cevaplardan biri olan limon maskesi uygulamasından önce uygulayacağınız cildi su ile iyice temizlemeniz uygun olacaktır.

Evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz limon maskesi için sadece aspirin, limon suyu, karbonat ve bala ihtiyacımız olacaktır. Bu maske içerisinde aspirinin tercih edilmesinin önemli nedenlerinden bir tanesi içerisinde bulunan ve cilde iyi gelen salisilik asittir. Limon suyu ise içerisinde bulunana sitrik asit ile anti bakteriyel, cilt tonunu dengeleyen ve sivilceler için iyileştirici özelliğe sahip olmasından dolayı tercih edilmiştir. Balın yatıştırma özelliği ve kabartma tozunun ise maskeyi temizleme özelliği için kullanılacaktır.

Malzemelerimiz:3-6 adet aspirin,1 limon, karbonat, sıcak bal

Malzemelerimiz ile maskeyi hazırlamaya aspirinleri ezerek başlayacağız. Her ezdiğiniz 3 aspirin için bir yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Karışım koyu bir kıvama gelince kuru ciltler için bir yemek kaşığı daha fazla ekleyin. Yağlı ciltler bal yerine daha fazla limon suyu eklemelidirler. Oluşan karışımı iyice karıştırın ve maskeyi sivilce oluşan bölgeye uygulayıp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra karbonata batırılmış sıcak su ile ıslatılmış su ile temizleyin. Birkaç uygulama sonrasında sivilce izleri nasıl geçer göreceksiniz.

Sivilcelerin geçmesini sağlayan limon suyu aynı zamanda oluşan sivilce lekelerinin de geçmesini sağlamaktadır. Limon suyunu kullanarak sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız 5-6 adet limon suyunda bekletilmiş pamuğu 2 tane alına,1 tane çeneye ve 2’şer tane yanaklara olmak üzere yerleştirin. Pamukların bu şekilde kurumasını bekleyin. Maske ve limon suyu sayesinde hem sivil izleri nasıl geçer hem de izler nasıl geçer bunu fark edin.

Diğer makalemizde sivilce izleri için maskeler konusu ele alanmıştır. Sizin için faydalı bilgiler içermektedir.

Bu yazı 1227 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

10 adet yorum var.

 1. ahmetdemir diyor ki:

  Bu aspirin de ne mucizevi bir ilaç burada da işe yaradı. Sivilce izleri çok can sıkıcı olabiliyor. Bu maskenin tarifini yazmak lazım.

 2. aleejhoan diyor ki:

  evet sivilce için limon birebir, biraz yakıyor ama olsun

 3. sercan diyor ki:

  İşime yaradı.Çok teşekkürler.

 4. serap diyor ki:

  Limonun faydasını biliyorduk diyete felan iyi geliyordu ama cilt içinde faydalı imiş ilk isim uygulamak olacak. Teşekkürler hocam

 5. ipek diyor ki:

  Çok canımı yakar diye çekiniyorum uygulamaya

 6. Cemil diyor ki:

  Sivilcem yok Allah’a şükür.

 7. Merve diyor ki:

  İşe yaradı teşekkürler.

 8. Eren diyor ki:

  Biraz yakıcı olsa da işe yarıyor.

 9. best54 diyor ki:

  hepimiz bir dönem böyle sorunlara maruz kalabiliyoruz bu bilgiler son derece faydalı.notlarıma alıcam.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun