Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı

Salon Aydınlatması Nasıl Olmalı
Paylaş
 

Evimizin en çok paylaşımda bulunulduğu ortamlardan biridir salonlarımız. Evimize gelen misafirlerin rahatlık ve konforu tercih ettiği ortamın aydınlatılmasında önemlidir. Eviniz ne kadar güzel olursa olsun. Salonunuzda iyi bir aydınlatmayı yaratamadı iseniz. İnanın eşyalarınız duvardaki tablolarınızı hatta ve hatta badananız bile kendini göstermediği gibi boğucu bir ortamıda beraberinde getirecektir.

 

Salonunuzun daha güzel aydınlatması için avizeden başlayabilirsiniz ilk iş olarak. Bu salonun sıcak bir görünüme kavuşmasına neden olacaktır. Ayaklı abajurları tercih ederek köşelerden loş ışıkların ortamı egzotikleştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Salonda yemek masasının olduğu bölgeyi avizelerle aydınlatarak canlılık getirebilir. Veya tavandan asılabilen bir aydınlatma asansörlü tercihiniz olabilir.

 

Salon aydınlatmasında en dikkat edeceğimiz nokta kanımca aşırı canlı lambalardan alabildiğince uzak durmalı ışığın rengi gözümüzü hiçbir zaman yormamalı. Salon aydınlansın diye daha fazla lamba kullananlar yanılgı içindeler. Fazla aydınlatma kaliteyi düşürür unutmayın. TV üniteleriniz etrafında fazla aydınlatmaya gidilmemeli. Fazla olan aydınlatma gözlerin yorulmasına hem de TV seyretmenin kalitesini düşürür. Eğer oturma grubunuzda salonda ise ;lambader aydınlatmadan faydalanmalısınız derim. Hem gözünüze direk ışık gelmeyecek hem de görüntü kirliliğine sebep vermeyeceksiniz. Ayrıca yerden aydınlatma veren abajurla da destekleyebilirsiniz.

 

Teknoloji artık sınır tanımıyor. Aydınlatma sektöründe her gün bir yenisi eklenerek bizim işimizi daha da kolaylaştırıyor. ize düşen sadece gereken aydınlatmayı doğru yerde kullanmak sizce de öyle değil mi ? Unutmayın hanımlarımızın usta elden çıkan bir makyaj sonrası güzellikleri ve zarafetleri nasıl konuşuyorsa. Olduğunuz mekanları canlı ve güzel göstermekte sihirli birkaç dokunuş ve aydınlatma sonucu rahat,konforlu ortamlar yaratmakta sizlere düşüyor sevgili okurlarım.

Bu yazı 1047 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun