Şal Seçimi Nasıl Olmalı?

Şal Seçimi Nasıl Olmalı
Paylaş
 

İnternette şal yapımı ya da şal modeli diye arayıp fotoğraflara baktığınızda muhakkak merak etmişsinizdir. Neden benim şalım böyle durmuyor? Tıpkı eşarpta olduğu gibi şal kullanımında da kimi zaman sabrımızı zorlayan durumlarla karşılaşabiliyoruz. Evde kendi kendimize yaptığımızda mükemmel görünen bir şal modeli, arkadaşlarımızla buluşmaya gittiğimizde ya da herhangi önemli bir ortamda tamamen bozularak bizi mahcup edebiliyor. İşte bu durumda doğru şal seçiminin ve kullanılan yöntemin önemini anlıyoruz. Şal seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli şey kumaşın yapısıdır. Her ne kadar bayanlar ipekten vazgeçemiyorsa da şal kumaşı olarak ipek çok da kullanışlı değildir. Aksine yüzünüze yapışıp çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Asla istediğiniz biçimde durmaz.

İğne Kullanımı

Şal kullanan bayanların büyük bir kısmı, iğnesiz tarzı tercih etmekteler. Fakat özellikle uzun süre dışarıda geçirecekseniz iğne kullanımı şart. Çünkü kumaş kaygan olmasa da iğnesiz olduğu takdirde kayarak sizi zor durumda bırakabilir. Eğer boynunuzda iğne olmasından rahatsızlık duyuyorsanız başınızın  üzerinde kullanacağınız iki küçük iğne de yardımcı olacaktır. Fakat en doğrusu boynu da kapatmak açısından rahatsız etmeyecek şekilde bu bölgede de iğne kullanmak olacaktır. Eğer herşeye rağmen ‘İğne kullanmak istemiyorum. Fakat boynumun görünmesini de istemiyorum. Üstelik kaygan kumaşlardan da vazgeçemiyorum.’ diyorsanız sizin için de çözüm yöntemleri bulunmakta. Son zamanlarda tesettür firmalarının bu tarz hassasiyetleri olan bayanlar için ürettiği özel bonelerden edinmenizi tavsiye ediyoruz. Bu boneler kulağı ve boynu tamamen sararak görünmesini engelliyor. Size de sadece şalınıza istediğiniz modeli vererek gün boyu keyfini sürmek kalıyor.

Sıcak Havalara Dikkat

Kış aylarında şal kullanmak bir nevi atkı görevi de gördüğü için fazla sorun teşkil etmeyebiliyor. Fakat yaz aylarında özellikle kalın kumaşlı şal seçimi sizi zor durumda bırakabilir. Bu sorunu biraz da olsa giderebilmek adına şal bağlama tarzınızı değiştirebilirsiniz. Boynunuzun etrafında birkaç tur attırıp sıkıca sarmak yerine, uzun bir şekilde göğsünüzü de kapatacak biçimde salabilirsiniz. Bu şekilde hem şık bir görünüm elde etmiş hem de sağlığınıza da uygun bir şal modeli seçimi yapmış olursunuz.

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 2145 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Serpil diyor ki:

    Gerçekten şal ile ilgili çok güzel bilgilere değinmişsiniz.Benim için çok yararlı oldu.Teşekkürler.

  2. Deniz diyor ki:

    Kesinlikle kumaşa önem gösterilmeli.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun