Saç Kırıklarına Doğal Çözüm

Saç Kırıklarına Doğal Çözüm
Paylaş
 

Saç kırıkları, çoğu bayanın dertli olduğu konudur. Çünkü saç uçlarındaki bu çatallaşmalar saçların kötü görünmesine ve kişiyi bakımsız göstermesine neden olur. Saç kırıklarına kalıcı çözümün olmaması ayrı bir derttir. Kullanılan kremler, losyonlar veya serumlar saç kırıklarına kalıcı bir çözüm olmamaktadır. Uzmanların önerisi ise saçların uçlarından belirli süre aralıklarla kestirmektir. Fakat saç kestirmek uzun saçlara sahip olmak isteyen bayanlar için tam bir hayal kırıklığıdır. Saç kestirmek bu bayanları psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple sizler için evde doğal çözüm ile saç kırıklarından kurtulabilir veya bir daha oluşmasını engelleyebilirsiniz.

 

Saç Kırıkları İçin Saç Maskesi

 

Malzemeler

 • 4 tatlı kaşığı zeytin yağı
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 tatlı kaşığı bal

 

Uygulanışı    

Tüm malzemeleri bir kapta iyi çırparak karıştırın. Saçlarınıza uygularken saçlarınızın her teline bu karışımı yedirmeye çalışın. Bunun için saçlarınızı belli parçalara bölerek, fırça yardımıyla saç diplerine kadar sürün. Daha sonra saçlarınızı topuz yaparak toplayın ve bone ile sarın. Bu şekilde ortalama 40-45 dk kadar maskeyi bekletin. Bu süre sonunda ılık su ve şampuan ile durulayın. Saçlarınızın kırıklardan kurtulup doğal halini devam ettirebilmek için bu maskeyi haftada bir kez uygulayın. Göreceksiniz doğal görünümünü koruyacak, canlı ve yumuşak bir saça sahip olacaksınız.

 

Bu yazı 1111 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. Canan diyor ki:

  Saçlarım sık sık dökülmesine karşın bir türlü durdurmamamıştım hemen deneyeceğim çok teşekkürler.

 2. Bilginar diyor ki:

  Bu uygulamayı çok sık yapmam lazım yoksa haftada bir yapacağım diye kendimi ayarlayamıyorum bu yüzden unutulup gidiyor. Uygulamaya çalışıcam umarım fazlası zarar vermez.

 3. Ayşe diyor ki:

  Saç kırıkları her zaman kadınların dert yandığı bir durum, umarım işe yarar. Bende de az miktarda var kırık

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun