Mutlu ve Huzurlu Hamilelik İçin Öneriler

MUTLU VE HUZURLU HAMİLELİKLER İÇİN ÖNERİLER
Paylaş
 

Hiç şüphe yok ki gebelik kadınların hayatındaki en önemli olaylardan biridir. Gebelik süreci hem anne adayı hem de bebek için oldukça önemlidir. Bu zorlu dönemi huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirmeniz mümkün. İşte size mutlu bir gebelik geçirmeniz de etkili olacak sırları açıklıyorum.

1-)Alkol ve sigarada uzak durmak: Yapılan milyonlarca araştırmaya göre sigara ve alkolün tüm sağlıklı bireyler için oldukça zararlı olduğu kanıtlanmıştır. Fakat özellikle hamileler için zararı daha da fazladır .Çünkü gebelik uzun ve zorlu bir süreçtir ve bu dönemde yalızca kendinizi değil bebeğinizi de düşünmek zorundasınız. Bu yüzden sağlıklı bir hamilelik geçirmek istiyorsanız kesinlikle alkol ve sigaradan uzak durmalısınız. Bu zararlı alışkanlıklar yerine sağlıklı alternatifleri seçebilirsiniz.

2-)Doktor kontrollerini aksatmamak: Bilindiği gibi hamilelik boyunca anne vücudunda birçok değişiklikler yaşanır. Bu değişimler anne sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu olumsuz etkileri en aza indirmek için doktor kontrolleri kesinlikle ihmal edilmemelidir. Böylelikle tansiyon ,ve diğer ciddi problemler kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

3-)Stresten uzak durmak: Stres hayatımızdaki kaçınılmaz durumlardan biridir ve ne yapar isek yapalım stresten kurtulmamızın bir yolu yok gibidir neredeyse. Hamilelik sürecinde yaşanılan bazı sıkıntılı olaylar anne adayını olumsuz etkileyebilir buda gebelik sürecini zorlaştırır. Eğer gebelikte stresten uzak durmayı başarabilir iseniz bebeğinizin ve sizin daha mutlu ve kaliteli bir hamilelik süreci geçirmenizin garantisini verebiliriz.

4-)Spor yapmak: Spor yapmak doğumun daha hızlı gerçekleşmesini sağlar ama şunu da unutmamalısınız ki ağır spor hareketleri,sizi ve bebeğinizi olumsuz yönde etkileyebilir .Özellikle uzmanlar anne adaylarına abdominal hareketlerden kaçınmasını tavsiye eder. Bu karın hareketleri yerine doktorlar uzun yürüyüşleri ve yüzmeyi önerirler. Yapılan araştırmalara göre hamileyken spor yapan annelerin diğer anne adaylarına göre daha hızlı ve kolay doğum yaptıkları gözlemlenmiştir.

Eğer sizde mutlu ve huzurlu bir hamilelik geçirmek istiyorsanız verdiğimiz önerilere kulaklarınızı tıkamamalısınız.

Bu yazı 931 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. gamze diyor ki:

  spor yapmak stresten uzak durmak düzenli doktor kontrolü çok önemli atlamamak lazım

 2. erhan diyor ki:

  hamilelik çok kutsal bir görevdir anneler için biz babalar ise bu annelere bu görevinde en iyi rahatı sağlamak ve hzuuru mutluluğu ön plana çıkarmak için bir başka görevlileriz.

 3. Calvino diyor ki:

  Sıra Dışı Annelik, beslediğin segivyi her daim ikiye katlamak demek. c7ocukların arasında eşitsizliğe yer vermemek ie7in kalbini her daim hassas terazi olarak kullanmak, iki kat titiz, pfcr dikkat olmak demek. c7evrendekiler tek e7ocuğundan şikayete7iyken sen onca mfccadelenin ardından ikisine de sağ sağlim kavuştuğun ie7in her daim şfckretmek demek. Mutluluğu da acıları da iki kat daha fazla tecrfcbe etmek demek. Kalbini, bedenini, beynini iki minik yavruya adamak ama bunu yaparken de kendini unutmamak demek. Bence 🙂

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun