MODA KURBANI OLMAMAK İÇİN 10 ÖNERİ

MODA KURBANI OLMAMAK İÇİN 10 ÖNERİ
Paylaş
 

Şüphesiz ki bayanlar arasında her zaman en bakımlı, en güzel ve en trendy görünümü sergilemek adına kıyasıya bir yarış vardır. Fakat bunu yaparken ipin ucunu biraz olsun kaçırdığımızda oldukça komik durumlara da düşebiliyoruz. Bu konuda düşeceğimiz en büyük tuzaklardan biri de,  ne moda olursa koşa koşa gidip hemen onu almak olabiliyor. Bu nedenle son yıllarda moda konusunda  yapılan ve dikkatleri üzerine çeken en bariz moda hatalarını sizler için kaleme almak istedik.  İşte 10 dan geriye en bariz moda hataları…
1 –  Düşük bel kabusu:

Son yıllarda moda konusunda yapılan hatalardan en büyüğü yukarda da belirttiğimiz gibi son moda  diye “düşük belli kupları” üzerimize geçirmek oluyor. Örneğin bu konuda kocaman kalçalara sahip olan bayanları ve yine göbek kısmında yağlanma olan hanımları düşük belli  pantolonların içine sıkıştırılmış ve dolayısıyla da  taşmış  görüntülerle görebiliyoruz. Bu gibi kontürlere sahip olan bayanlar düşük belli moda parçalarından uzak durmalı ve yüksek belli kupları tercih etmeli.

2 –  Proporsiyonu umursamamak:

Sık sık yazılarımızda belirttiğimiz gibi birçok bayan proporsiyonuna yani vücudunun sahip olduğu kilo dağılımına asla dikkat etmemekte. Her şeyden önce biz bayanlar olarak vücut tipimizin girdiği kategoriyi en azından internetten araştırmalı ve ona göre giyinmeliyiz.

3 – Boyu kadar topuk kullanmak:

Topuklu ayakkabı kullanımı bir bayanın sahip olduğu en büyük faziletlerden ve aynı zamanda da oldukça seksi görünme sebebi  bunu kabul ediyoruz fakat bunun da belirli bir oranı olmalı mutlaka. Yani diyeceğimiz o ki bir bayan boyu kısa diye asla boy uzunluğunun 1/3 üne yaklaşan aşırı yüksek poundlarda topuklu ayakkabı giymemeli.
4 – Aşırı Renk Kullanımı:

Çok fazla renk kullanımı oldukça tehlikelidir ve kavram kargaşasının yanında sizi basitliğe de itebilir. Bu konuda modacılar en çok 3, çok – çok 4 rengi bir arada kullanmanızı öneriyor.

5 – Aşırı Desen Kullanımı:

Evet 2016, yılı karma senesi ama biz yinede desen kullanımında dikkat diyoruz. En azından oluşturduğunuz kombinde  bir parçayı desenli, kalan parçaları detaysız düz kıyafetlerden seçebilirsiniz.

6 – Haddinden fazla uzatılmış saçlar:

Çok uzun saçlar boy keser o yüzden aman dikkat. Özellikle kısa boylu bayanlar asla kalça ve altı boyunda saç kullanmamalı.

7 – Vücudu aşırı kesmek:

Vücudunuzu karşıdan bakıldığında fazla parçalayan detaylı parçalar boyunuzu keser ve sizi kısa gösterir. O yüzden bu detaylara dikkat: Banlı bot ya da ayakkabılar, kemer kullanımı, fazla katlı  etek  ve elbiseler, sarkındaklı kolyeler,  soket – diz altı çoraplar.

8 – Proporsiyona göre giysi boyları:

Giysilerinizin boyunu mutlaka aynada boyunuzun uzunluğunu hesap ederek seçin. Buna göre boyu kısa bayanlara “asla” dedirten kıyafetler: Basenin çok altında biten tunik, hırka, kazak , bluz v.b., midi etekler, kısa – bol paça pantolonlardır.

9 – Doğru oranlı kesilmiş paça boyları:

Pantolonlarınızın paçalarını mutlaka giydiğiniz pantolonun kubuna uygun boyda yaptırmalısınız. Örneğin İspanyol paça jean ya da maxie –geniş paça pantolonlarda mutlaka topuklu ayakkabı giyilmeli ve  ayakkabının burnu bile gözükmemeli.

10 – Yanlış aksesuar kullanımı:

Özellikle kısa boylu bayanlar uzun kocaman küpelerden, karınlarına kadar uzanan kolyelerden ve kalın kemerlerden uzak durmalıdır. Aksi takdirde boyları daha da kısa algılanır.

Bu yazı 590 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun