Kuru Saçlar İçin Maskeler

Kuru saçlar için maskeler
Paylaş
 

         Kuru saç tipine sahipseniz ve kimyasallar bileşenler içeren ürünleri kullanmak istemiyorsanız size vereceğimiz maskeleri saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Maske:

         Zeytinyağı; çok iyi bir nemlendiricidir. Kuru saçlar için maske olarak kullanılan zeytinyağı; saçlarınızı nemlendirerek, güçlendirir.

         Bir miktar zeytinyağını kısık ateşte 10- 15 dakika ısıtarak saç derinize uygularsanız saçlarınız daha parlak ve nemli olacaktır. Isınmış olan zeytinyağını saç derinize 15 dakika kadar masaj yaparak yedirin. 45 dakika kadar bekletin. Sonrasında şampuanla birlikte durulayın. Bu maskeyi saçınıza haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi:

         Yumurta akının kuru saçlara faydası saçı canlandırması ve yumuşatmasıdır. 1 yumurtanın akını bir kapta çırparak 1 tatlı kaşığı yoğurt ekledikten sonra saçınızın dibinden başlayarak uçlara doğru uygulayın. Maskeyi saçlarınızda 30 dakika kadar bekletin ve soğuk su ile durulayın. Çok sıcak su ile yıkamamaya dikkat edin çünkü sıcak su yumurta akının pişmesine neden olabilir.

Sirkeli Saç Maskesi:

         Sirke, saçın daha kurumasını engelleyerek parlak olmasını sağlar. Banyonuzu yaptıktan sonra sirke katacağınız durulama suyunuz ile saçlarınızı durulayın. Saçınız kurudukça sirke kokusu azalacaktır. Bu maskenin fazlası saça zarar verebilir. Bu yüzden senede 4- 5 kez kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Bu yazı 639 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun