Kuru Ciltler İçin Türk Kahvesi Maskesi

Kuru Ciltler İçin Türk Kahvesi Maskesi
Paylaş
 

Türk kahvesinin içinde bulunan kafein, cilt için etken bir maddedir. Türk kahvesi ile yapılan maske, cildi yenileyerek sağlıklı görünmesini sağlar.

Kuru ciltler için Türk kahvesi maskesi, cildi ölü dokulardan temizleyerek pürüzsüz bir görünüm sağlar. Kuru ciltlerde görülen deri dökülmelerini onarıcı bir özelliğe sahiptir.

Yüzde oluşan çizgileri hafifletici ve yaşlanmayı önleyici etkileri olan kuru cilt maskesi ile, daha yumuşak ve bebeksi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Maske için gerekli malzemeler

4 yemek kaşığı Türk kahvesi,

4 yemek kaşığı kakao,

8 yemek kaşığı tam yağlı süt,

2 yemek kaşığı bal.

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı

Maske uygulamasına başlamadan önce, yüzünüzü iyice yıkayarak temizleyin. Porselen veya cam bir kasenin içine tüm malzemeler koyularak, malzemelerin birbiriyle iyice yedirilip, karışması sağlanır. Karışımı, göz kısmınız hariç tüm yüz bölgesine yedirerek sürün. Maske yüzünüzde tam olarak kuruyana kadar bekleyin. Maske kuruduktan sonra, ılık su iye yüzünüzü yıkayarak temizleyin.

Kuru ciltler için yumuşatıcı maske uygulamasını, 15 günde bir defa yapabilir, daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kuru cilt hakkında bilgiler içeren Kuru Cilt Tipine Özel Bilgiler adlı makalemizde yer vermiştik. Sizin için faydalı bilgiler içermektedir.

 

 

Bu yazı 899 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. canan diyor ki:

    Paylaşım için teşekkürler hemen deneyeceğim

  2. arda diyor ki:

    benimde cildim çok kuru bazen talaş gibi deri bile soyuluyor aceba bu uygulamayı yapsam yan etki olur mu?

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun