Kuru Cilt Tipine Özel Bilgiler

Kuru Cilt Tipine Özel Bilgiler
Paylaş
 

Kurumuş Ciltler ve Deriler

            En önemli derisel sıkıntılardan biri kuruluk ve çatlamadır. Bireysel farklılık göstermeksizin her kadında ve erkekte yaşlı ya da genç olmalarına bakmaksızın cilt kuruluğu sıkıntısı ve çatlamalar görülmektedir. Kurumalar genetik alt yapı sebebiyle olabildiği gibi dış etkenler yüzündende pek çok kuruluk sıkıntısı çeken kişiler bulunmaktadır.

            Şu soğuk kış günlerinde en büyük cild düşmanımız tabikide rüzgardır. Rüzgar ilginç bir şekilde derinin nemlilik oranını artırır. Bunun sebebi cildin savunma mekanizmasını ortaya çıkartmasıdır. Çünkü rüzgar cild çatlamalarına aşırı kuruluğa sebep olmaktadır. Buna en iyi örnek rüzgarlı bir iklimde yaşamakta olan insanın cildidir. Kalın nemsiz ve kuru olmaktadır. Genç yaşına rağmen yaşlı durmasına sebep olmaktadır.

            Temiz havanın az olmasından kaynaklanan sıkıntılar bulunmaktadır. Özellikle şehirde yaşamakta olan bireler oksijen bakımından zengin olmayan bir yerde hayatlarını geçirmek zorundadır. Kirli havanın içinde büyük ölçüde karbondioksit vardır . Bütün dışarıdan gelen etkenler deri üzerine nufüz ederler ve bundan korunmak için cildinize uygun etken krem sürmeniz gerekmektedir.

            Her zaman bildiğiniz gibi insan vucunun %70- %75 kadarı sudur. Bu su miktarının yaklaşık olarak %20 si üst ve orta tabanlı derimizde bulunmaktadır. Tabi yaş ilerledikçe bu oran git gide azalmaktadır. Bu da sizi git gide kaçınılmaz olan sona yaklaştırır. Asıl engellemek istediğimiz budur. Yaş ilerledikçe azalan nem miktarından oluşan açığı kullanacağımız bakım ürünleriyle  kapatacaksınız.

Bu yazı 559 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun