Kış Aylarına Özel Diyetler

Kış Aylarına Özel Diyetler
Paylaş
 

                 Diyet Yapmak çoğu insan için zahmetli ve uğraş gerektiren bir iştir. Ancak bazıları ise doğru tercihler yaptıkları zaman oldukça faydasını alırlar. Çünkü doğru listelerin yapılması ve bu listelere kesinlikle uyulması diyette önemli olan bir durumdur. Kış aylarında yenilen ve içilenlere dikkat edilmesi en önemli olay. Çünkü diyet için gerekli olan Asitten ve yağdan uzak durmak. Kış aylarına özel olarak da yiyecekleri yemek gerekir.

 

                 Kış Aylarında içeceklerin vitamin ağırlıklı olması gerekir. Özellikle C ve D vitamini bakımından zengin olan Meyvelere dayalı olan İçecekler lazım. Kış aylarına özel olarak yemeklerde ise sakın aşırı yağa kaçmayın. Vücut ölçülerinizi bozacak olan ve midenizde asit birikimine neden olacak içecekleri kesinlikle tüketmeyin.

 

                 Meyve sularını, Yoğurdu, Sütü ve diğer vitamin deposu olan içeceklere çok fazla ağırlık verin. Aynı zamanda Kış aylarında kahvaltı yapmak da çok önemli. Çünkü gün içerisinde sizi tok tutmanın yanında, içinizi ısıtacak olan yiyecekler tüketin. Örneğin Pekmezle beraber süt tüketimi de oldukça önemli. Bal ve süt ara öğünlerde yenebilir.

 

                 Bazı yiyeceklerin içine Süt karışımını ilave etmekte bu aşamalarda çok fazla önemli. Ama sütü sakın eksik etmeyin. Bununla beraber C Vitamini odaklı karışımları da yapmayı unutmayın.

Bu yazı 1574 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

6 adet yorum var.

 1. bilginehri diyor ki:

  Ekmek ve şekeri kestiğimizde de cok güzel diyet yapmış oluyoruz bence aç kalmaktansa yediklerimizi kısarak kilo vermek en güzeli

 2. ahmetdemir diyor ki:

  Kış aylarında havuç ve kırmızı turp salatası yemek lazım

 3. Çağrı diyor ki:

  Kesinlikle denenmesi gereken diyetler.Teşekkür ederim bu güzel paylaşım için.

 4. mete diyor ki:

  Güzel bir diyet önerisinde bulunmussunuz. Bayan arkadaşlarıma da sitenizi tavsiye edeceğim.

 5. aleejhoan diyor ki:

  kadınlar kış aylarına değil, kış ayından yaz aylarına hazırlık yapıyorlar 🙂

 6. melis diyor ki:

  Yaz geliyor artık, geç kaldım 🙁

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun