KINA GECESİ KIYAFETİ NASIL SEÇİLİR?

KINA GECESİ KIYAFETİ NASIL SEÇİLİR
Paylaş
 

Kına gecesi eskilerden beri süregelen bir gelenektir. Kız evinde düğünden önce gerçekleşen bu gelenekte evlenecek kızın ailesiyle ve sevdikleriyle vedalaşma ve eğlence günü olarak yapılır.Gelinin ve damadın bütün yakın akrabalarıyla gerçekleşen kına gecesi için gelin adayının gelinlikten sonra titizlikle davrandığı tek şey ise kına gecesi kıyafetidir.
Geleneksel kına gecelerinde genellikle klasik kaftan giymeyi tercih edenlerden olabilirsiniz.Kına gecesinin geline özel olduğu düşünülürse, klasik giyim alışkanlıklarınızın da biraz ötesine geçerek kendi kına gecenizde kesinlikle kaftan veya benzeri bir üst giymelisiniz.Gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.
Son yıllarda kaftan sembolik olarak bir kostüm olarak giyilmektedir. Genelde kına gecelerinde gelinler iki ve üç kez kıyafet değiştirirler,siz de kaftan giyecekseniz genelde kına yakıldığı zamana giymeye özen gösterin.
Kına gecelerinin rengi kırmızıdır.Eğer mor bir Bindallı giymiş olsanız da gelenekselden uzaklaşıp daha modern bir kına gecesi kıyafeti giymekle kötü olmaz ama geleneksel olarak kırmızı rengi seçmelisiniz.
Kına gecelerinde kullanacağınız bütün aksesuarları yani mendiller,eşarplar,tüller ve diğer tüm detaylar için canınız nasıl istiyorsa renk seçiminde özgür davranın ve yaldızlı ürünleri seçin.

Bu yazı 870 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun