Kaplama Diş Ağrısına Çözümler

Kaplama Diş Ağrısı Çözümler
Paylaş
 

Baylar bayanlar bu içeriğimiz de sizlere kaplama diş ağrısı için çözümler, nedeni nedir ve kaplama diş ağrısına ne iyi gelir gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız. Cevap vermeye çalışacağımız bu içeriğimiz deki konular tedaviye yönelik çözümler olmayıp sadece ağrıyı geçici süreliğine azaltmaya yarayan çözümlerdir.

Kaplama Diş Ağrısı Neden Olur?

Kaplama dişler takıldıktan sonra vücudumuz bu dişleri yabancı olarak algılar. Vücudumuz bu yeni kaplama dişlere kabul edip alışması da bir kaç hafta sürer. Bu alışma süreci dişlerinizde hassasiyet ve çiğneme zorluğu oluşturabilir. Bu hassasiyet de diş ağrısına neden olabilir. Aşağıda belirteceğimiz çözüm yöntemlerini uyguladığınız halde diş ağrınız da geçme olmazsa uzman doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

 

Kaplama Diş Ağrısına Buz Uygulamak

Bir parça buzu ister direk ister bezin içine koyup ağrıyan dişinizin bulunduğu yanak kısmına 5-10 dakika  kadar tutun. Buz belli bir süre sonra sızlama ile birlikte uyuşma etkisi yaparak kaplama diş ağrısının geçmesinde etkili olacaktır.

 

Kaplama Diş Ağrısı İçin İlaçlar

Kaplama diş ağrısına çeşitli ağrı kesici veya antibiyotik ilaçlar yardımı ile de ağrıyı belli süre kesebilirsiniz. Bu ilaçların başında apranax hap olacaktır. Apranax hap, çok etkili ağrı kesici olmasından dolayı atıldıktan sonra kaplama diş ağrısını 5-10 saate kadar geçirebilmektedir. Sürekli kullanılması sindirim sisteminde bozulmaya neden olabilir. Apranax dışında novalgin, majezik gibi ağrı kesicilerden birini de kullanabilirsiniz.

Kaplama diş ağrısı iltihaplanmadan dolayı ile iltihaplı diş ağrısına çözüm için antibiyotik ilaçlar tavsiye edebiliriz. Bu çekilmez diş ağrısından geniş spektrumlu antibiyotik yardımı ile kurtulabilirsiniz. Tavsiye edebilieceğimiz antibiyotikler romanycine ve amoklavin olacaktır. Bu iki ilaç ile dişinizde ki iltihaplanmayı 7-10 gün sonra ağızdan ve çeneden temizlemektedir. Fakat rovamycine biraz daha etkili ağrı kesicidir. Önerdiğimiz ilaçları uzman doktor eşliğinde kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Gargara Yaparak Diş Sızlamasına Çözüm

Dişlerinizde çok az ağrı yok ise sızlanmayı ve ağrını geçmesini gargara yaparak geçici süreliğine yok edebilirsiniz. Tuzlu su, normal gargara veya sirkeli suyla gargara yapabilirsiniz. Sirkeli suyla gargara yapmak için yarım bardak sirke ile yarım bardak suyu karıştırıp sonrasında ağzınızda çalkalamanız yeterli olacaktır.

 

Karanfil ile Kaplama Diş Ağrısına Çözüm

Kaplama diş ağrısına iyi gelebilecek bitkilerden biri de karanfildir. Karanfili ağrıyan dişinizin arasına koyup ezdiğiniz takdirde belli süre sonra uyuşma etkisi yaratıp ağrının geçmesine yardımcı olacaktır.

 

Bir önceki içeriğimiz de Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler konusuna değinmiştik size faydalı bilgiler sunmaktadır bakmanızı tavsiye ederiz.

 

 

Bu yazı 1451 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. cafer diyor ki:

  Bu diş ağrıları bendede oluyo zaman zaman. bu yazınızdaki önerilerinizi denicem bakalim neler olacak 🙂

 2. Aysem diyor ki:

  Dişler en önemli şeyler. Konuşmaya, gülümsemeye yemek yemeye en çok yardımcı olan şeyler. Dişlerimizi koruyalım 🙂

 3. aleejhoan diyor ki:

  dişinizi fırçalayın ve gargara yapın arkadaşlar, kesin çözüm

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun