Kadınlarda Kansızlık Problemleri

kadınlardakansızlık
Paylaş
 

          Kansızlık Problemi insanlar için büyük tehlikeleri beraberinde getirir. Sadece tehlike değil, hayatı olumsuz yönden etkiler. Kadınlarda bu durum biraz daha farklıdır. Çünkü kadınların vücut yapıları, erkeklere oranla tam ters olduğundan, kansız kalınması da kolaylaşır. Özellikle kış mevsimlerinde gerekli vitaminlerin gerektiğinden daha fazla alınması lazım.Kansızlık problemine baktığımız zaman çeşitli etkenler hemen göze çarpıyor.

          “ D Vitamini” en önemli faktör. Kansızlığın nedenlerinin en başında gelen Demir eksikliği, kadınların bünyesinin zayıf olmasından dolayı hemen sızar ve olumsuz bir şekilde etkiler.  Bu nedenle vitamin deposu olan meyvelere yönelmek gerekir. Çünkü, kış aylarında havalarında soğuk olması gibi nedenlere bağlı olarak daha fazla etkilenme yaşanabilir. Kansızlık oluşumu hissedildiği zaman hemen uzmanlara başvurmak gerekir. Çünkü ilaç tedavisi almak ve D Vitamini tamamlamak gerekir.

 

           – Kadınlar özellikle 3 bardak çaydan fazla çay içmesinler

          – Kış aylarında üşütmemeye dikkat

          – kan yapacak meyvelerin tüketilmesi gerekir

          – Kesinlikle ve kesinlikle kan kesecek, kanın dengesini bozacak ve özellikle baş ağrısına neden olacak olan madde yada yiyeceklerden uzak durunuz.

Bu yazı 839 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. okan diyor ki:

  Kadınların çoğunda mevcut olan bir soruna değinmişsiniz. Dediğiniz gibi özellikle kan yapıcı ürünlerin tüketimi artmalı

 2. Aysem diyor ki:

  Kansızlık erkeklerdede rastlanan bir durum diye biliyorum. Çayı çok tüketiyorum bende artık dahada dikkatli olacağım. Güzel bişeye değinilmiş.

 3. aleejhoan diyor ki:

  ülkemizde hemen hemen 5 kadından birinde kansızlık problemi mevcut ve bu ciddi bir sorundur.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun