İri ve Çekici Gözlere Kavuşmak İçin Makyaj Tüyoları

İri ve Çekici Gözlere Kavuşmak İçin Makyaj Tüyoları
Paylaş
 

İri gözlere sahip olmak günümüz de çoğu bayanın arzulamış olduğu konuların başında yer almaktadır. Gözlerinizin daha büyük ve daha iri bir şekilde görülebilmesi adına makyajla mümkün olabilmektedir. İri gözlü bir bayan olmak için yapılması gereken adımlar üzerinden giderek kısa sürede daha büyük bir göze de sahip olabilirsiniz.

  • Gözlerinizi iri hale dönüştürmek için öncelikli olarak gözleriniz altında ki morlukları kapatmak ile başlamanız gerekiyor. Eğer gözaltlarınız da morluk var ise gözlerinizin iri görünmesine engel olduğundan dolayı morlukları kapatıcı ile kolay bir şekilde giderebilirsiniz.
  • Kaşlarınızı da düzgün bir şekilde alarak güzel bir görünüme kavuşturmalı ve tüm odak noktayı göz ve göz çevresine yoğunlaştırmanız gerekmektedir.
  • Üstelik burun da gözlerin daha iri görünmesi adına mutlaka düzeltilmesi gereken adımlar içerisinde yer almaktadır. Burnun çevresinde ki aydınlatmaları ön plana çıkartmanız gözlerinizin iri olmasına da yardımcı olacaktır.
  • Kirpiklerinizi ise kıvırma aparatı aracılığı ile daha da uzun yapmaya çalışabilir ve kıvırma işleminin ardından rimeli yaydırarak kirpiklerinize sürebilirsiniz.
  • Göz çevrenize ise ten renginizden iki ton daha koyu olan pudra uygulamanız gözlerinizin ortaya çıkmasına da katkı sağlayacaktır. Bu sayede herhangi bir makyaj uygulamasına başvurmadan gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Gözlerinize far ya da maskara uygulamadan dudak kısmınız için daha çok parlak rujlar tercih etmeniz gözlerinizi yeterince iyi göstermeye yardımcı olabilir. Bu aşama da göz çevresine sadece kapatıcı sürmeniz yeterli olacaktır.
  • En son aşama ise göz kapaklarıdır. Göz kapağınızda ki rengin iki kat daha koyu rengini tercih eden kapatıcılar kullanarak gözlerinizin hem büyük görünmesini hem de anlamlı bir hale dönüşmesini sağlamış olacaksınız.

Gözlerde Ki Çekicilik

Bayanların dış görünümlerini en iyi şekilde yansıtan makyaj ürünlerinden birisi de gözler için uygulanan maskara v rimeldir. Gözlerde ki çekicilik için makyaj önerileri üzerinden hareket ederek dış görünüşünüzü hem daha bakımlı hem de oldukça da çekici bir hale dönüştürmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca gözlerinizi iri göstermek adına kullanacağınız göz kalemlerini gözün alt tabakasından biraz daha uzak bölüme taşırarak sürmeniz iri göze sahip olmanıza da yardımcı olacaktır. Genelde gözün iç kısmına sürülen göz kalemleri gözlerin daha küçük görünmesine neden olduğundan dolayı bayanları da yeterince mutsuz da edebiliyor. Fakat kısa bir süre içerisinde arzu ettiğiniz görünüme sahip olmak adın göz kalemini dış Kısıma sürebilirsiniz.

 

Bu yazı 1212 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun