Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır
Paylaş
 

Yalnızca yedi günde 5 kilo veya daha fazla kilo verebilirsiniz. Artık kilolarınız ile savaşma devri bitiyor. Yaz günlerinin keyfini çıkarmak ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz kıyafetler giyebilmek için gerçekten uygulama yöntemi zor olsa da hurma diyeti sizi bu forma sokacaktır. Bunun için de size sadece hurma ve  yağsız yoğurt yardımcı olacak. Görünüşte diyet listesi sınırlı gibi görünse de aslında yoğurt ve hurma yedi gün boyunca tüm vücudun ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

Hurma Diyeti İle Kilolarınızdan Kurtulun!

Malzemeler

 • Medine Hurması
 • Yağsız Yoğurt

Uygulanışı

Günlük ihtiyacımız olan sadece 21 adet hurma ve 3 kase yağsız yoğurt. Bunları 3 öğün ile sabah, öğle ve akşam olarak tüketeceğiz. Yani sabah öğünü için sadece 7 hurma ve 1 kase yağsız yoğurt tüketeceğiz. Diğer öğünlerde aynı şekilde olacaktır. Aklımıza direk şu gelebilir bu yöntem sağlıklı ve bu kadar yiyecek bize yeterli olacak mı? diye. Hurma besleyicilik olarak yeterli olacaktır. Çünkü hurma protein, yağ ve lif olarak zengindir. Ayrıca A, D, B1, B6, C vitaminlerini yanında demir, potasyum, magnezyum, çinko gibi mineraller de içerir. Bunun yanında diyet listemizde ki yoğurt da kalsiyum, protein ve vitaminler içerir. Tüm bunlar 7 günde bütün vücudun ihtiyacını karşılayacağından başka bir şey tüketmeye gerek yoktur. Sadece meyve çayı ve yeşil çay tüketebilirsiniz, bir de vücudun günlük su ihtiyacı için günde 2 litre ve daha fazla su tüketilmelidir.

Hurma diyeti sadece 7 günlük bir periyotta uygulanmalıdır. Tekrarlamak isteniyor ise 10 günlük aradan sonra tekrar yapılabilir. Yoğurt ve hurmanın yararlarına bakılarak  7 günden sonra ara vermeden uygulamak sağlık açısından önerilmez.

Bu yazı 2372 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

13 adet yorum var.

 1. selma diyor ki:

  1 haftada 5 kilo vermek biraz sağlıksız gibi geldi bana. Bu ayda 20 kilo vermek anlamına geliyor. Ancak Peygamberimiz zamanında bir hurma ile günü geçirenleri de unutmamak lazım. Belki de sağlıksız değildir.

 2. Aslı diyor ki:

  Bence güzel bir diyet yogurt ve hurma yogurt hem tok ttar hurmada enerji sağlar bence çok mantıklı.

 3. adamzeka diyor ki:

  Bana olabilecek gibi geldi Selma’nın dediği gibi hem sünnet hem faydalı

 4. Ayhan diyor ki:

  Bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası. Bunu uygulamam ben.

 5. best54 diyor ki:

  verilecek kilo için değer gibi görünüyor.

 6. Aliye diyor ki:

  Güzel bir diyet bence bende uygulayacağım bunu çok teşekkürler.

 7. Yasemin diyor ki:

  Güzel bir besin ve güzel bir diyet. Kilo vermek isteyen herkes deneyebilir bence. Sağlık açısından da çok bir sakıncası yok gibi sanki

 8. Serkan diyor ki:

  Ramazan da geldi artık bunu çok ararlar. Ama bana mantıklı gelmiyor

 9. Deniz diyor ki:

  Bırakın da hurmayı bari zevk alarak yiyelim 🙂 Yine de kilo vermek isteyenler bi denesin 🙂

 10. selen diyor ki:

  Güzel bir diyet bende uygulayacağım bunu teşekkürler

 11. ali diyor ki:

  tam ramazana göre bir diyet olmuş hurma bereketli meyve zaten

 12. muhammed diyor ki:

  hurma çok yararlı bir meyvedir diyetini ilk kez duydum

 13. Hasan diyor ki:

  Arkadaşlar gerçekten faydalı , eşim faydasını kat ve kat gördü ben pek dikkat etmesemde kendisi söylüyor 🙂 denemenizde fayda var

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun