Hamilelikte Alınan Kiloları Vermenin Yolları Nelerdir?

Hamilelikte Alınan Kiloları Vermenin Yolları Nelerdir?
Paylaş
 

Hamile bayanların hamilelikten sonra kara kara düşündükleri konulardan biridir kiloları nasıl verecekleri.  Hamilelikten sonra kilo vermek için şunları yapabilirsiniz.

Doğum yaptıktan sonra ki ilk hafta da 6 kiloyu verirsiniz. Çünkü o bebek ağrılı ve suyun ağırlığıdır. Hamilelik sürecinde aldığınız kilo önemli  hamilelikte alınan en ideal kilo 12 kilo olmalıdır ki hemen eski kilonuza kavuşabilin.  Doğumdan ilk 6 hafta sonunda rahminiz eski haline dönecektir.  Ve vücudunuzdaki fazla sıvıyı atıp rahatlayacaksınız. Loğusa sonrasında 5 kilo kadar fazlalığınız kalır 9 ayın tadını çıkardınız. Haydi 9 ayda da sağlıklı şekilde kilolarınızı verin.   Günde karbonhidratlı  8 besin yiyin.  Düzenli ve dengeli beslenin.  Hamur işleri yerine meyve yiyin.

Kilo vermek sadece yemeyi içmeyi kesmekle değil , düzenli egzersizli sağlıklı bir sonuç getirir.  Bebeğiniz ile birlikte sık sık yürüyüş yapın hem size iyi  gelir hem de bebeğinize. J  akşamları yağlı yemekten kaçının daha hafif yemekler seçiminiz olsun.   Öğünleri kesinlikle atlamayın. Ara öğünlerde meyve ya da yoğurt yiyebilirsiniz.  Emzirme döneminde güzel görüneceği diye sakın  yememezlik yapmayın. Bebeğinizin sağlığı her şeyden önemli.  Diyet yapmak istiyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım alın.  Gaz yapıcı ve  şekerli yiyeceklerden uzak durmanın faydasını göreceksinizdir. 6 aydan sonra diyet yapmak doğru olacaktır. Sağlıklı ve kısa sürede toparlamak istiyorsanız sağlıklı diyet ve spor ile buna kavuşmak mümkün olacaktır.  Spor olmadan eski vücudunuza kavuşmanız mümkün değil. Emzirmek bile kilo vermenize yardımcı olur. Enerji harcadığınız için J o güzel bebeğiniz için her şeye değmez mi?

Bu yazı 923 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

  1. duvar saatleri diyor ki:

    çok teşekürler…

  2. best54 diyor ki:

    Çok yararlı buldum yazıyı teşekkürler.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun