Güzel Tırnaklara Sahip Olmanız için Dört Neden

Güzel Tırnaklara Sahip Olmanız için Dört Neden
Paylaş
 

Güzel ve bakımlı bir el ve tırnaklar bir kadını çekici gösteren gizli detaylar arasındadır. Güzel tırnaklar, elleri her zaman daha bakımlı gösterir.

Biz güzelliğine düşkün kadınlar, tırnak bakımımıza en az cilt bakımı kadar önem veriyoruz. Peki güzel tırnaklara sahip olmak için sebeplerimiz nelerdir?

 

Erkeklerin Önem Verdiği Bir Detay

Tırnak deyip geçmeyin! Bir erkeğin kadında itici bulduğu en önemli noktaların başında bakımsız tırnaklar geliyor. Bakımsız tırnak derken uzun olmayan, ojesiz tırnakları da kastetmiyoruz. İçlerin temizlenmemiş, uçları kemirilmiş, yüzeyi sararmış hele de bakımsız ve uzun bırakılmış tırnaklarla bir erkeğin karşısında hiç şansınız yok!

 

Tırnak Bakımı Kişisel Hijyenin Göstergesidir

Hemen hemen herkesin son derece önem verdiği kişisel hijyen, kendini en çok tırnak bakımınız ya da tırnak bakımsızlığınızla ele verir. Bakımsız tırnaklarla dolaşan bir kadının, kişisel hijyen kurallarına uyup uymadığından çoğu zaman şüphe duyarsınız. Siz siz olun tırnaklarınıza nasıl bir özen gösterirseniz gösterin, en basitinden bakımsız şekilde uzun bırakılmış tırnaklarla asla dolaşmayın!

 

Bakımlı Tırnaklar Dişiliği Ön Planda Tutar

Kadınsı ve   hoş görünmenin tek yolu, sade ama şık bir makyaj ve güzel bir kıyafet değildir. Bakımlı, güzel zarif görünen tırnaklar, siz fark etmeseniz de en az giydiğiniz kıyafetler kadar ilgi çeker. Hoş tırnaklar, dişiliğinizi ön plana çıkartır, sizi daha zarif bir kadın olarak gösterir.

 

Bakımlı Tırnaklar Sağlık Belirtisidir

Ve de tam tersi; sarı renkli, kırılmış, uçları biçimsiz tırnaklar sağlıksızlık göstergesi olarak algılanır. Tabi sağlık nedenlerinize bağlı olarak tırnaklarınız, sağlıklı görünümünü kaybetmiş olabilir. Bu durumda temelde yatan hastalığın tedavisine paralele olarak tırnaklarınız güçlenecektir. Ancak çoğu zaman tırnaklar, bakımsızlık nedeniyle güçsüz, zayıf ve sağlıksız görünürler. Bunun önüne geçmek de tamamen sizin elinizde!

Bu yazı 1009 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Sedat diyor ki:

    Benim tırnaklarım çok düzensiz.Bu önerileri deneyeceğim.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun