Gözaltı Morlukları Nedenleri Nelerdir?

GÖZALTI MORLUKLARI NEDENLERİ NELERDİR
Paylaş
 

Gözaltı morluklar birçok bayanın kâbusu olmaktadır. Gözaltında oluşan mor halkalar birçok bayanın ortak sorunu desek yanılıyor olmayız. Bayanların gözaltları çevresinde meydana gelen mor halkalar bireyin yüzüne mutsuzluk, yorgunluk ve yaşlı bir hava vermesine neden olmaktadır. Günümüzde gözaltında oluşan mor halkalar çoğunlukla buğday tenli bayanlarda görülmektedir.  Bunda dolayı birçok bayan mor halkaları kapatmak adına çözümü kapatıcılarda aramaktadırlar. Göz çevremizde oluşan bu mor halkaların altında birçok neden yatmaktadır.

Göz çevremizde oluşan bu lekelerin en belirgin nedeni özellikle cildimizin zamanla incelmesiyle birlikte kılcal damarlarımızın tamamen belirginleşmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca da ne yazık ki güneş ışınları bu sorunları artırabilmektedir. Bunun dışın ise bazı kişilerin yüksek bir hastalığı geçirmeleri ya da bazı alerjiler nedeni ile de oluşabilmektedir

Gözaltı morlukların oluşması kişiden kişiye değiştiği için bazı kişilerde birtakım besinlerden, polenlerden, kedi tüyü kaşıntısından, hapşırma ya da göz sulanmalarına sebep olmasıyla, bu kişiler gözlerini ovuşturmadan kendilerini alı koyamadıkları için bunun sonucunda ortaya kızaran ve gözün dış kısmının morarmasına neden olabilmektedir. Fakat genellikle gözaltı morlukların oluşması kalıtsal olabilmektedir.

Bayanların büyük kâbusu olan gözaltı morluklar çoğunlukla açık tenli ve göz çukuru derin olan bayanlarda fazlasıyla göz çarpmaktadır. Bu morlukların oluşmasında kalp hastalıkları, sigara içmek, böbrek hastalıkları, karaciğer hastalıkları ve aşırı tuz tüketimi de gelmektedir.  Ayrıca da gözaltı morlukların oluşmasına en büyün etkenlerden bir tanesi de uykusuzluk, kansızlık ya demir eksikliği de gelebilmektedir.

Gözaltı çevrenizde mor halkaların oluşmaması için kesinlikle günlük su tüketiminize dikkat etmeniz gerekir. Gözaltıları çok hassas olduğu için güneşe çıkarken mutlaka güneş koruyucusu kullanmanızı öneririm. Ayrıca da düzenli olarak uykunuzu ve uykusuz kalmamaya özen gösterin.

Bu yazı 747 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. alican diyor ki:

    Mide sorunuyla ilgili olduğunu duymuştum ama yazı güzel olmuş sagolun hocam yazı icin

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun