Göz Şekline Göre Makyaj Yapımı

göz şekline göre makyaj yapımı
Paylaş
 

           Makyaj Yapımında ince detaylara dikkat çekilmeli. Yani size hitap edecek olan makyajlar, sizi siz yapacak olan değerler. Bunun için her mekana göre tercihler yapın. Ancak yüz hatlarınızı belirgin, ancak daha düz bir berraklıkta gösterecek modellere de ağırlık vermeyi unutmayın. Göz Şekline Uygun Makyaj yapılması için, öncelikle sizin gözlerinize yabancı olmamanız gerekir. Yani göz renginiz ve şeklini bilmeniz burada çok önemli. Bunu içinde, gözlerinize uygun olan makyajları yaparken, hangi renk göz kalemi kullanılmalı ve nelerden vazgeçilmeli? Bu sorulara cevap bulmak gerekir.

           – Renkli gözleri olanlar, öncelikle göz kalemi olarak biraz daha kapalı renkleri kullanmaları gerekir. Çünkü göz renkleri, makyajların önünde durmalıdır. Kendi doğallı kesinlikle bozulmasın.

           – Göz renkleri kahve olanlar ise, göz kalemlerinde koyu renkleri ve parlak duran renk tonlarını seçmelidirler. Bu sayede göz hatları çok daha ön plana çıkar.

           – Kirpikler ise, eğer göz şekilleriniz yuvarlaksa, kirpik uçlarını asla uzatmayın. Yukarı doğru da kıvrımlı şekiller vermekten kaçının. Daha düz renklerini belirleyin ve buna uygun boyamalarla makyajı bitirin.

           – Göz şekliniz yatay olarak uzunsa, kirpikleri de uzatın ve yukarıya doğru kıvrımlı şekiller verin. Bu sayede çok daha zarif ve şık duracaksınız.

           – Göz makyajınızda kullanacağınız kalem rengine uygun duracak yüz makyajı yapın. Parlatıcı ve fondötenleri de bu oranda kullanmaya özen gösterin.

Bu yazı 740 kere okundu.
Etiketler:
göz göz şekli makyaj
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. teoman diyor ki:

    Gözlerin insanın en alıcı yeri olduğunu düşünüyorum heleki bu gözleri döze uygun renk tonu ile makyaj yaparak ön plana çıkardığınızda işte o zman göz alıcı bir görünüme kavuşıyor.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun