Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir
Paylaş
 

Gün içerisinde yaptığımız makyajı uygun şekilde temizlememiz gerekir. Daha sonra bir sürü cilt problemiyle uğraşmak zorunda kalabiliriz. Ama bunu doğru yollarda doğru şekilde yapmak şart.

İleride istemediğimiz başımızın belası olan sivilceler siyah noktalar ve makyajla bile kapatamayacağımız bir cildimizin olmasına sebep oluruz. Sonuçta kullandığımız çoğu makyaj malzemesi ürünleri kimyasal madde içermekte ve sizi cilt kanserine aday oluşturmaktadır. Bunun için ilk olarak vazelini öneririm. Hem ucuz hem de yapımının kolay olması nedeniyle basit bir temizleme ürünüdür. Makyajınızı temizleyecek kadar vazelini makyaj yaptığınız alana sürünüz ve ısladığınız pamuk veya bezle siliniz. Kısa sürede gölge ve rimelinizin çıkmasına yardımcı olacaktır. Nem oranının yüksek olması cildinizi de tahriş etmez hem de nemlendirir.

Cildiniz hassas ve her malzeme zarar verdiğine inanıyorsanız bebe yağı kullanabilirsiniz. Hem bebekler gibi güzel kokarsınız hem de daha çabuk zarar vermeden istediğiniz sonuca ulaşırsınız.

Diyorsanız ki vaktim yok zamanım yok sizde alerjik etki yaratmayan ıslak mendillerle silebilirsiniz. Tüm bu malzemeleri kullanırken çoğumuz makyaj kalıntılarımızı cildimizin değişik bölgelerine sıçratırız. Bunu önlemek için içten dışa tek bir hamlede siliniz.

Diğer bir yöntem de zeytinyağı ile temizleyebilirsiniz. Hem doğal yöntem hem de sağlıklıdır. Tüm bu malzemelerle yeterli temizlemeyi sağlar hem de sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Hem cebinize yarar hem de cildinize.

Bu yazı 740 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Arzu diyor ki:

    Güzel bir paylaşım çocuğu olan bayanlarda bebek yağının olacağını düşünüyorum.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun