Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs Büyütme Ameliyatı
Paylaş
 

Göğüs büyütme ameliyatı, birçok bayanın göğüs boyutlarını büyütmek için başvurmuş olduğu en güvenilir yöntemlerden bir tanesi olmakla beraber, göğüs yapısını oluşturan dokunun yeteri kadar gelişmiş olmaması, doğum yapan yeni annelerde emzirme sonrası göğsün küçülme ya da bilimsel adı ile involusyona uğraması, göğsü oluşturan doku her ne kadar gelişse de birden ve spor yapmadan fazla kiloların verilmesi gibi nedenler sebebiyle göğüs büyütme ameliyatına başvurulabilir.

 

Göğüs Büyütme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Göğüs büyütme ameliyatının yapılabilmesi için yaşın ilerlemiş olmasının problem olmamasının yanında, operasyonu gerçekleştirecek olan doktor çok gerekli görmüyorsa, 18 yaşının doldurulmuş olmasını beklemek gerekmektedir aksi takdirde kişinin göğüs dokusu yeteri kadar olgunlaşmamış olacağından, farklı sorunlar gün yüzüne çıkabilmektedir. Göz önünde bulundurulması gereken bir başka faktör ise her bireyin vücut ölçüleri ve hatları farklı olduğundan, operasyon sonucunda beklenilmesi gereken göğüs boyutunun, diğer bireyler ile kıyaslanmaması gerektiğidir. Tersi bir durumda, kişinin özgüveni sarsılacak ve ameliyat başarılı bir sonuç vermemiş olacaktır.

Göğüs Büyütme Ameliyatının Barındırdığı Riskler Nelerdir?

Her operasyonda bulunduğu kadar, göğüs büyütme operasyonu da birtakım riskler bulundurmaktadır, bu riskler anestezi kaynaklı olabileceği gibi farklı riskler de görülebilmektedir. Ameliyat süresince ya da ameliyattan sonra kanama görülebilir ve bu kanama hematom yapısı oluşturabilir. Hematom oluşumundan sonra ise yapılması gereken ikinci bir ameliyattır. Kanama ve anestezi kaynaklı risklerin dışında diğer bir risk ise, oldukça düşük bir olasılığa sahip olsa da enfeksiyondur. Enfeksiyon oluştuğu takdirde, göğüs içerisine yerleştirilen protez alınabilir.

 

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Göğüs ameliyatlarında, hastanın yaşına, vücut yapısına ve meme şekline göre farklı silikon seçenekleri ve operasyon şekilleri bulunmaktadır. Hasta ve doktorun, meme büyütme ameliyatı öncesinde tartışması gereken en önemli konu silikonun vücudun neresinden enjekte edileceği ve nereye yerleştirilmesi gerektiği sorunsalıdır. Meme büyütme operasyonunda kullanılacak olan silikon, kol altı, göğüs başı, göbek deliği, göğüs altı bölgelerinden vücut içerisine enjekte edilebilir, meme kası altı, meme kası üstü, meme altı, kas zarı altına konumlandırılabilir. Hastanın yaşına, vücut yapısına ve meme dokusunun durumuna göre, hasta ve doktor en ideal silikonu belirlemelidir.

Bu yazı 1245 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

4 adet yorum var.

 1. Ayhan diyor ki:

  Belkide en önemlisi psikolojik olarak kararın doğruluğu ve ileriyi düşünebilmek olmalı.

 2. best54 diyor ki:

  Kimi büyütmek ister kimide küçültmek bence insankendinle barışık olmalı herkesin doğal bir aurası var.

 3. Haydar diyor ki:

  Büyütme bir ihtiyaca cevap vermedikce anlamsız bir olay doğal olmak her zaman sağlıktır.

 4. Hamza diyor ki:

  Bu olay çok saçma birşey bence ya doğal haliyle kalması gerekli “Allah” nasıl yarattıysa öyle kalmalıdır.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun