Fotoğraf Çekimi İçin Nasıl Makyaj Yapılmalı?

fotoğraf çekimi için nasıl makyaj yapılmalı
Paylaş
 

           Fotoğraf Çekilmek insanların adeta tutkusu haline geldi. Özellikle genç bayanlar bunu yapmaktan büyük bir keyif alıyor. Bu nedenle fotoğraf çekilecek ortam ve sizin güzelliğiniz çok önem taşıyor. Kendinizi bu duruma hazır hale getirmeniz gerekir. Fotoğraf çektireceğiniz zaman Makyaj yapmak çok mantıklı olur. Ancak bunu yaparken bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Özellikle çok önemli yerlerde bulunacağınız zaman, fotoğraf çekimleri daha da anlamlı hale gelir. Gözler sizin üzerinizde olur. Okulda, İş yerinde, düğünlerde, büyük toplantı gibi yerlerde, makyaj olarak daha özenli ve temiz bir yüze ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü Flaşlar patladığı an gözler de size doğru kayar. Yüzünüze gelecek olan ışıkların parlak olmasından kaynaklı, yüz hatlarınız çok daha belirgin olarak hissedilecek.

 

– Özel günlerde Fondöten kullanımına dikkat edin. Yüzünüzü net bir şekilde ortaya çıkaracak,  detaylı  Fondöten kullanmaktan kaçının. Tipinize uygun kullanın ama bundan kesinlikle aşırıya gitmeyin.

– Göz kalemlerinde daha cesur olun. Çünkü gözler fotoğraf için her şey demektir. Bu nedenle gözleri ön plana atmak, çok daha iyi bir izlenimi fotoğrafa aktarmak demektir.

–  Kıyafet seçimlerinizde, Flaşlar patladığı zaman çok canlı duracak yani parlayacak olan renklerden kaçının.

Makyaj Tonlarında, yanak kısımlarınız biraz kendini belli etsin, dudaklarınız ise gözlerinizle beraber parlasın.

Bu yazı 903 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun