El ve Ayak Çatlaklarına Karşı Korunma Yolları

El ve Ayak Çatlaklarına Karşı Korunma Yolları
Paylaş
 

Kış aylarında bu problemler daha fazla kendini gösterir. Ancak bu durumdan özenle korunmak gerekir. Korunma olmazsa çatlaklar kapanmaz ve yayılarak devam eder. El ve Ayak kısımlarında kendini belli eden ve insanı rahatsız eden bu çatlaklardan korunma yollarını bulmak gerekir. Çünkü, Çatlaklar büyüdüğü zaman bu sefer kaşınmalara ve kaşınmalarla beraber de kanama yapmaya başlar. Eğer sürekli kaşınma yoluna giderseniz, bu sefer el yada ayaklarınızda bazı rahatsızlar açığa çıkar.

 

Öncelikle nemlendirici kremler kullanın. Ancak nemlendirme oranı yüksek olması gerekmektedir. Oranı yüksek derken Yağ miktarının kremle beraber güzel bir kıvama gelmesinden bahsediyoruz. Zaten nemlendirici ve yağlı krem haricinde başla kremler eli daha çok kurutur.

 

Bir başka etken ise, soğuğa çıkarken eldiven takmamak. Buda çok yanlış bir hareket. Çatlayan elleriniz soğukla beraber derinin üzeri daha çok açılır ve bu nedenle de kanamalar da başlar. Soğukla beraber siz kaşıma yapmasanız bile kanamalar meydana gelebilir. Dışarıya çıkmadan önce kesinlikle krem sürülmeli yada eldiven takılmalıdır.

 

Aynı zamanda “ E Vitamini” içeren kremlerin kullanılması da deriyi aşırı derece besler. Bu besleme sonucunda kanamalar yaşanmaz ve deri üzeri kalkmaz.

Eau Thermale Avène Cold El bu kremi kullanmanız oldukça olumlu bir fayda verecektir

Bu yazı 828 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

5 adet yorum var.

 1. ziya diyor ki:

  önerdiğiniz kremi erkekler de kullanabilir dimi?

 2. Fatma diyor ki:

  Birde eller ıslakken sağuk ve rüzgarlı bir ortama çıkılmamalı bizzat yaşadım.ve kötü sonuçlar aldım..

  • admin diyor ki:

   Özellikle ıslak iken soguk havada ellerimizin kuruması sonucu çatlaklar oluşabilir dogrusöylüyorsunuz fatma hanim tsk ederiz

 3. ipek diyor ki:

  Soğuk havalarda aşırı sıcak suyla elleri yıkamakta zarar veriyor

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun