Doğum Lekeleri İçin Maske

Doğum Lekeleri İçin Maske
Paylaş
 

Gebelik her anne adayının hem vücut hem de psikolojik olarak değişimime en uygun olan dönemidir. Özellikle doğum lekeleri olarak belirtilen ciltte ve yüz bölgesinde oluşan lekeler doğum sonrası da ciltte oluşmaya devam edebilmektedir. Her anne adayı için can sıkıcı bir durum olan bu lekelerinse özel bir cilt bakımı ile giderilmesi mümkün olabilmektedir.

 

Anne adaylarının yüzlerinden hiç gitmeyeceğini ve kalıcı olacağını düşündüğü lekeler, herhangi bir kozmetik ürününe ihtiyaç duymadan mutfaklarında kolaylıkla bulabilecekleri malzemelerle yapılabilmektedir. En doğal şekilde kozmetik ürünlerinde bulunan kimyasallara maruz kalmadan hazırlanabilecek maske ile cilt bakımı yapılarak oluşan lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

 

 Doğum öncesi ve sonrasında devam eden cilt lekeleri maskesi için;

 

Gereken Malzemeler

1 yumurta akı

1 çay kaşığı zencefil

1 çay kaşığı tarçın

 

 Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Cam bir kase içerisine yumurta akını alarak bir çatal yardımıyla köpürene kadar çırpın ve birer çay kaşığı toz zencefil ve toz tarçını ilave edin. Karıştırarak homojen bir kıvama getirdiğiniz maskeyi cildinizde lekeli bölgelere yoğunlukta uygulayarak cilt lekelerinizle etkileşimi açısından maskeyi 10-15 dakika kadar yüzünüzde bekletebilirsiniz. Bekleme süresinin hemen ardından ılık su ile yüzünüzü temizleyebilir ve maskeden arındırabilirsiniz. Doğum lekeleri için maskenin içerisinde bulunan yumurta akının kokusunu hissediyorsanız gül suyu ile maske sonrası yüzünüzü silebilirsiniz.

 

Doğum lekeleriniz için evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu maskeyi doğum öncesi ve sonrası her gün yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bu yazı 1211 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun