Dişimiz Ağrıyorsa Evde Neler Yapabiliriz

Dişimiz Ağrıyorsa Evde Neler Yapabiliriz
Paylaş
 

Ağrıların en dayanılmazı diş ağrılarıdır ve hayatınızı felç edebilirler. Eğer dişlerinize iyi bakmazsanız çürüyüp sizi terk etmeleri de gayet normaldir. Hiçbir yapma diş gerçeğinin yerini tutamayacağı için dişlerinize mümkün olduğu kadar bakmanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde bir tane elmayı bile ısırarak yemeyi özleyebilirsiniz. Hayatınızdaki en önemli şeyin gülüşünüz olduğunu düşünürseniz dişlerinizin önemini bir kez daha anlamış olursunuz.

 

Diş ağrısını çekmeyen kimse yoktur sanırım bu yüzden ne kadar berbat bir durum olduğunu bahsetmeye gerek duymuyorum. Kafanızı kaldıramayacak kadar kötü hissetmenize neden olacağı için bir an önce çaresine bakmayı isterseniz ve genellikle ne yapacağınızı pek bilmezsiniz. Halbuki evde sürekli bulabileceğiniz birkaç madde ile diş ağrınıza çözüm bulabilirsiniz. Bu maddeler diş ağrınızı geçirecek fakat dişinizin asıl sorununu çözmeyecektir. Bu yüzden geçici olarak işe yarayacak olan bu önerileri uyguladığınızda sorunun tamamen geçtiğini sanıp doktora gitmeyi ihmal etmeyin sakın. Ağrılarınız sizi bir süreliğine terk etse bile mutlaka geri döneceği için ilk önce hekim tarafından muayene edilip ağrının kaynağı bulunmalıdır. O zamana kadar sizde evdeki malzemelerle kendinize bir gargara hazırlayıp ağrıyı dindirebilirsiniz. Eğer evde sirke veya kalın tuz var ise çok şanslısınız çünkü diş ağrısına en iyi çözüm bu ikilidedir. Bir miktar kalın tuzu yarım çay bardağı suyun içerisinde eritip ağrıyan dişinizin üzerinde gezdirip tükürün. Yutmamaya özen gösterin çünkü mideniz bulanabilir. Aynı şekilde üzüm sirkeniz varsa onunla da güzelce gargara yapabilirsiniz.

Diğer makalemizde Diş Ağrısı İçin Ne Yapmalı sizin için daha faydalı olabilir.

Bu yazı 1367 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

7 adet yorum var.

 1. aleejhoan diyor ki:

  ben sadece dişimi fırçalıyorum böyle bir durumda, ve hemen uyuyorum :):)

 2. serap diyor ki:

  Tesekkur ederim hocam acil bir durumda bize yardımcı oldunuz sitenizi beğeni ile takip ediyoruz. Sagolun kolay gelsin.

 3. ipek diyor ki:

  Yer imlerime ekledim bu ağrı olduğunda bu önerilere bakacağım 🙂

 4. yunus diyor ki:

  benimde dişlerim çok ağrıyor aceba cok fırçalamakta ağrı yapar mı cunku ben günde 2 kez fırçalıyorum ama genede ağrıyor

 5. merve diyor ki:

  Ağrı var bendede.Tavsiyelerinizi dikkate alıcam.Teşekkürler.

 6. asu diyor ki:

  en güzeli basacaksın rakıyı dişe bak o zaman ağrı kalıyor mu hem kafanız güzelleşir hemde dişiniz 🙂

 7. asuman diyor ki:

  Diş ağrıları insanı öldürüyor özellikle o ilktihaplı diin hava alması yokmu direk beyine vuruyor ağrısı Allah Düşmanımın başına vermesin. Cok zor.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun