Diş Ağrısı için İlk Etapta Yapılacaklar

Diş Ağrısı için İlk Etapta Yapılacaklar
Paylaş
 

Diş ağrısı ile hiç olmadık zamanlarda karşılaşabiliriz. Peki diş ağrısı için ilk olarak neler yapabiliriz. Diş ağrımızın biraz olsun geçmesi ve sakinleşmemizi sağlayabiliriz.

  1. İlk başta dişlerimizi temizlememiz yani güzel bir şekilde fırçalamamız gerekir. Fırçalayarak ağrıya sebep olan kalıntıları yok etmiş oluruz. Ayrıca bazı özel diş macunları dişlerimizde uyuşma etkisi yaratarak biraz olsun bizi rahatlatabilmektedir. Diş fırçalama, dişlerimizin arasında bulunan mikrop ve bakterileri arındıracağından dişlerimizin daha fazla çürümesine engel olacaktır.
  2. Fırçalama yönteminden sonra ise tuzlu su ile gargara yapmanızı tavsiye ederiz. Bir su bardağı suyun içerisine biraz tuz atıp karıştırdıktan sonra ağzımıza alıp gargara yaparak dişlerimizde ki ağrılar hafifleyecektir.
  3. Bu yöntemler tabi ki ağrılarımızı bir doktora başvuruncaya kadar hafifletmek içindir. Yakın zamanda doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.
Bu yazı 631 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. leyla diyor ki:

    Diş ağrısı hafife alınmayacak kadar zor bir ağrıdır zamanında çok çektim bende bu ağrıları ama şimdi iyileşti.Bu yöntemlerde tam geçirmesede bayağı bi ağrıyı bastırıyor..

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun