Diş Ağrısı İçin En İyi Çözüm Önerileri

Diş Ağrısı İçin En İyi Çözüm Önerileri
Paylaş
 

Hayatınızın en çaresiz ve en sancılı anlarını eminim ansızın gelen bir diş ağrısı ile yaşamışsınızdır. Yakınlarınızda bir diş doktoru yoksa ve bu ağrıyı birkaç gün boyunca çekmek zorunda kalmışsanız bir daha yaşamamak için elinizden geleni yaparsınız. Fakat aksilik buya yine uygunsuz bir zamanda yakanıza yapışıverir ve ne yapacağınızı şaşırırsınız. Aslında diş ağrısını bir süreliğine kesebilmek o kadar da zor değildir çünkü elinizin altında ağrı kesici özelliği olan bir kaç bitki mutlaka olacaktır. Her evde sebze olduğunu düşünürsek bu işlem daha da kolaylaşabilir. Ayrıca ağrının nedenini bilmek işinizi çok daha kolay bir hale getirebilir. İlk önce şunu bilmeniz gerekir ki diş ağrısının en büyük nedeni kan basıncıdır. Eğer diş ağrısı sizi geceleri tutuyorsa kan basıncını hafifletecek bazı yöntemler bulmalısınız. Ağrı kesici aldıktan sonra yatmayı planlıyorsanız ağrıyan dişinizin üzerine yatmayın ve başınızı çok alçak yada yüksek tutmayın. Kan dolaşımınızı en güzel seviyede tutun ki ağrınız hafifleyip sizi uyumanıza vesile olsun. Eğer dayanabiliyorsanız üzerine biraz buz koymanızda da bir sakınca yoktur.

 

Karanfilin diş ağrısı ve ağız kokusu üzerindeki etkisi tartışılmazdır. Bu yüzden ağrıyan dişin üzerinde bir karanfil ezip bekletmek mantıklı olabilir. Maydanoz ve karabiber bir miktar mercan köşk ile karıştırılıp macun kıvamında diş üzerinde tutulursa buda ağrısını alacaktır. Ayrıca diş ağrısını kesmenin mutfaktaki çözüm önerilerinden birisi de tereyağıdır. Çoğu insan tereyağının diş ağrılarına iyi geldiğini bilmese de bu kürü deneyerek çok güzel sonuç aldıklarını söylemektedir. Üstelik bir kaşık kadar tere yağının içerisine aynı miktarda kuru kına ekleyerek bir güzel karıştırın. Kokusunu sevmiyorsanız içerisine biraz sirke dökebilirsiniz ki bu kınanın kokusunu bastıracaktır. Elde edilen karışım direk ağrıyan diş üzerine sürülürse enteresan bir şekilde ağrıyı kestiği gözlemlenecektir.

Farklı bir makalemizde Diş Ağrısı İçin Bitkisel Çözümler konusu ele almıştık size daha faydalı olabilir.

Bu yazı 942 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. ahmetdemir diyor ki:

  Diş ağrısı kadar kötü bir şey yok, ne yemek yiyebilirsiniz ne de uyuyabilirsiniz.Karanfilin etkisini bilmiyorumdum yazınızdan öğrendim.

 2. Suzan diyor ki:

  Diş ağrısı gerçekten hem baş ağrısına hem uyuşmaya bile neden olabiliyor,Allah yardımcısı olsun dişi ağrıyanların önlem almak ve dişçiden korkmamak gerekiyor.

 3. melis diyor ki:

  Çok iyi bilgiler, en çok yaşadığım sağlık problemi. Bu önerileri deneyeceğim

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun