Diş  Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler

Diş ağrısına bitkisel çözümler
Paylaş
 

Diş ağrıları için bazı bitkilerin sakinleştirici ve uyuşturarak ağrıları azalttığı bilinmektedir. Diş ağrılarına iyi gelen ve rahatlamamızı sağlayan bazı bitkileri aşağıda sıralayalım.

 

Karanfil ile Diş Ağrısı Kesme

Günlük hayatımız da temin edebileceğimiz bir parça karanfili dişimizin arasında koyarak veya çiğneyerek karanfilin etkisi ile dişimizin uyuşması sonucunda biraz olsun ağrı etkisini yitirecektir.

 

Eğer karanfil yağı bulabilirsek aynı şekilde dişimize sürdüğümüz zaman iyi gelecektir. Bir pamuk yardımı ile bir kaç damla karanfil yağını  ağrıyan dişimizin arasına koyduğumuz zaman diş ağrımızın azalmasını sağlayacaktır.

 

Maydanoz  veya Sarımsak ile Diş Ağrısı Kesme

Maydanoz veya sarımsaktan birini seçerek iyi ezdikten sonra ağrıyan dişimizin arasına sürüp biraz bekleterek ağrının biraz geçtiğini sağlayabiliriz. Bu yöntem sadece dişlerimizin biraz uyuşması sayesinde ağrıyı hissetmemizi sağlayacak.

 

Sirke ile Diş Ağrısı Kesme

Günlük hayatımız da kolay bulabileceğimiz sirke yardımı ile de diş ağrımızı hafifletebiliriz. Sirke ağrıyan dişimiz de bulunan bakterileri yok etme özelliğine sahiptir. Bakterileri yok ederek dişimizin ağrısını biraz olsun kesmektedir. Saf sirke ile gargara yapabiliriz fakat önerimiz bir bardağa yarı yarıya su ile sirkeyi karıştırarak gargara yapmaktır.

Bu yazı 1348 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

 1. bilginehri diyor ki:

  Bazen diş ağrısı durulmaz bir hal alıyor hemen o bölgeye biraz sarımsak koyuyorum geciyor

 2. alicante58 diyor ki:

  aman ağrı kesiciyi ağrıyan bölgeye vs koymayında, bitkisel her şey olabilir

 3. aleejhoan diyor ki:

  evet sirke etkili olabilir diş ağrısında, ancak bir doktora danışmakta fayda var

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun