Çok Şiddetli Diş Ağrıları İçin Şifalı Bitkiler

Çok Şiddetli Diş Ağrıları İçin Şifalı Bitkiler
Paylaş
 

Bakterilerin, iltihabın ve kan basıncının neden olduğu dayanılmaz diş ağrıları için acil önerilere ihtiyacınız varsa evinizde bulunan bazı şifalı bitkilerden yararlanabilirsiniz. Elinizin altında bulunan doğal bitkiler size geçici de olsa bir rahatlama sağlayacak ve günü daha rahat geçirmenize neden olacaktır. Fakat bu rahatlama size uzun süreli bir tedavi imiş gibi gelmesin ve doktora gitmeyi sakın ertelemeyin. Çünkü geçici olarak bir uyuşma hissi veya ufak bir iltihap dağıtma süreci olacağı için ağrınız tekrar size geri dönecektir ve bu sefer biraz daha yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz. Dişin temel problemi çözümlenerek en kısa sürede kanal tedavisi yada antibiyotik tedavisi uygulanmalı ve diş tamamen kaybedilmeden kurtarılmalıdır. Unutulmamalıdır ki yapma dişler gerçekleri kadar güzel kullanılamamaktadır.

 

Şiddetli bir diş ağrısının en büyük kurtarıcısı ceviz yaprağıdır. Fakat ceviz yaprağı tek başına bir işe yaramayacağı için biraz desteklenmesi gerekebilir. Bu da sirke ve sarımsakla mümkün olacaktır. Bir iki tane taze ceviz yaprağını havan içerisinde güzelce ezdikten sonra bir yemek kaşığı kadar sirke ile sulandırın. Siz sarımsağı havanda ezene kadar diğer ikisi ıslanacak ve sonra üzerine sarımsağı da ilave ederek güzelce karıştıracaksınız. Daha sonra da ağrıyan dişin üzerine bir pamuk yardımı ile sürebilirsiniz. Direk sürerseniz dilinize gelip ağzınızın tadını bozabilir. Bu yüzden ilk önce pamuğun üzerine sürmeniz ardından da dişin üzerine kapatmanız çok daha iyi bir fikir olacaktır. Eğer ceviz yaprağı bulabileceğiniz mevsimde değilseniz hatmi çiçeği ile de aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Aktardan biraz hatmi çiçeği ve ebegümeci alarak ikisini havanda ezmeniz üzerine de sirke ve sarımsak ilave etmeniz yeterli olacaktır.

Diş ağrısı için diğer bitkisel çözümler için makalemizi Diş Ağrısı için Bitkisel Yöntemler ziyaret edebilirsiniz veya aşağıda ki ilgili konulara göz atabilirsiniz.

Bu yazı 832 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

3 adet yorum var.

  1. ipek diyor ki:

    Diş ağrısından müzdarip insanlar için altın değerinde bilgiler

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun