Bu Maskeyle Yüzünüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulun!

Bu Maskeyle Yüzünüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulun
Paylaş
 

Bilindiği gibi cilt, gözenekli bir yapıya sahiptir. Cilt dokusunuz oluşturan gözeneklerin ölü hücreler ya da kir ile dolması sonucunda ‘siyah nokta’ oluşmaktadır. Dolayısıyla siyah nokta, çirkin bir görünüm veren gözenek tıkanıklıklarıdır.

 

Siyah noktalarla nasıl baş edilir? Aslında siyah nokta oluşumunu engelleyen faktörlerin kir ya da ölü hücreler olduğu düşünülürse kolayca anlaşılacağı gibi siyah noktaların tedavisi; sudur. Cildin düzenli olarak temizlenmesi ve kirden arındırılması siyah nokta oluşumu ile savaşta en önemli noktadır.

 

Siyah noktaları yumuşatarak, cildinizden temizlenmesini sağlayacak maske tarifine geçmeden önce maskenin nasıl uygulanacağına değinelim. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için öncelikle başınıza bir havlu kapatarak, sıcak suya yüzünüzü tutun ve buhar banyosu ile siyah noktaları temizlenmeye kolay hale getirin.

 

Buhar banyosunun ardından siyah noktalar için maske hazırlığına geçebilirsiniz. Maskeyi hazırlamak için bir tatlı kaşığı yoğurda bir çorba kaşığı limon suyunu sıkın ve bu karışıma bir adet bıldırcın yumurtasını ekleyin. Maskeyi cildinize dairesel masajlar yoluyla uygulayarak 15 dakika sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Siyah nokta için maskeyi dilediğiniz pürüzsüz görünüme kavuşana dek, akşamları yatmadan önce uygulayın.

Bu yazı 831 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Eren diyor ki:

    Denemiş olduğum maskeyi söyleyeyim bende.
    Cildinizdeki siyah noktaları temizlemek için hafifçe ılıtılmış 2- 3 çorba kaşığı bal ciltteki siyah noktaların üzerine yayılır. 15 dakika kadar sürülen bal ciltte bekledikten sonra ılık suyla durulanır.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun