Bel Fıtığı ve Nedenleri ?

Bel Fıtığı ve Nedenleri
Paylaş
 

           Bel Fıtığı oluşumundaki en büyük etkenlerde bir tanesi zorlamalardır. Bazen insanlar kendilerinden emin bir şekilde ağırlık kaldırması yaparlar. Ağırlık kaldırmaların yanında, daha fazla hareket ederek omurga eklemlerini ciddi bir şekilde oynatırlar. Omurgaların oynamasının yanında, bel fıtığı kendini gösterdiği zamanlar bel arkası kemikler adeta çürür. Bu çürümelerden kaynaklı ağırılar şiddetli bir şekilde devam eder. Aşırı kilosu olanların daha fazla dikkat etmesi gerekir. Dikkat edilmediği zaman Fıtık kendini daha çok belli eder.

 

           Bel Fıtığı Nedenleri arasında aşırı kilo ve çok fazla ağırlık kaldırılmasından geçer. Ağırlık kaldırmanın yanı sıra, kontrolsüz bir şekilde fıtığı tetikler.  Omurgaların kemik aralarındaki bağlamların zedelemek ciddi problemlere yol açar. Gün içerisinde ayakta fazla kalınması, eğer masa başı iş yapıyorsanız eğilerek oturulması bunu tetikler.

 

           – Gebe olanlarda Fıtık oluşması daha çabuk gerçekleşir

 

           – Aşırı kilo olan insanlarda fıtık kendini belli eder. Çünkü Kilo beli ağırlaştırır ve kemiklerin zedelenmesine neden olur

 

           – Kemiklerin incelmesinde, gün içerisinden eğilerek çok fazla oturmasına bağlı bir sebeptir

 

           Bel fıtığı kendinizden fazla ağırlığı olan nesneleri, eşyaları yada demir gibi nesneleri ani bir şekilde kaldırmanız sonucunda, kemiklerin ezilmesine ve yukarında aşağıya doğru kaymasına neden olur.

Bu yazı 785 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. ipek diyor ki:

    Bel ağrısı en çok çektiğim ağrılardan. Çok zorluyor günlük işlerimi yapmakta

  2. emel diyor ki:

    yazıda da değinilidği gibi büyük etken kilo. kilolarımıza dikkat etmeliyiz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun