Bebeklerde Diş Çıkartma Belirtileri

bebeklerde dis cikarma belirtileri
Paylaş
 

Bebeklerin en sancılı dönemlerinden biri diş çıkartma dönemidir. Bebekler ortalama 7 ayın ortaları gibi diş çıkartma belirtileri gösterirler. Genellikle bebeğin diş çıkartma evresi anne ve babasınınkine paralel bir şekilde olur. Her bebeğin diş çıkartma evresi değişiklik gösterir. Bazı bebekler bu dönemden etkilenmezken bazı bebekler ise çok fazla etkilenebiliyor. Diş çıkartma belirtileri;

1)SALYA AKITMAK: Her bebek doğduktan ilk iki veya üç aylık olduktan sonra salya akıtır. Ama diş çıkaran bebeklerde bu durum çık fazla farklı olabiliyor.

2)AĞRI: Diş çıkmaya başlayınca diş etinde iltihaplanmalara neden olabiliyor. Bu durum bazı bebeklerde çok fazla yaşanır iken bazı bebeklerde sorun oluşturmaya biliyor.

3)HAFİF ÖKSÜRMEK : Bebekler bu dönemde aşırı salya ürettiklerinden dolaya zaman zaman tıkanıklar gösterdiği için ve bu durum öksürmeye yol açar.

4)ISIRMA : Diş çıkaran hemen hemen her bebek bir şeyleri ısırma ihtiyacı doğar. Eline geçirdiği oyuncak veya sinirlendiğin annelerin ya da yabancı birinin parmağını ısırarak, anne memesini ısırma ihtiyaç duygu durumlarıdır.

5)HUYSUZLUK: Çıkan dişin baskıdan dolaya yoğunlaşan ağrı durumlarında özellikle belirti gösteren bir durumdur. Diş tam anlamı ile çıkana kadar devam eden bir süreçtir.

6)ATEŞ: Diş çıkaran bebeklerde görülen bir durumdur. Ama ateş başka rahatsızlıkların belitleri de olabileceği için yüksek ateşte doktorunuza başvurmalısınız.

7)İSHAL: Bebekler diş çıkarma evresinde çok fazla salgı ürettikleri için bağırsakların fazla sıkışmasından dolayı ortaya çıkan bir durumdur.

Bu yazı 538 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun