Bademcik Ameliyatı Sonrası Yapılacaklar

bademcik ameliyatı
Paylaş
 

          Bademcikler insanlar için büyük risk taşırlar. Bunun nedeni ise boğazda şişme ve bu şişmelere bağlı olara konuşmaya kadar zorlanma kendini gösterir. Bademciğin şişmesinden kaynaklı olarak Nefes alış hızı bile değişir. Çünkü giderek büyüyen Bademcik kanalları yeme ve içme özelliklerini de kaybettirir. Bu nedenle de insanda fiziksel ve ruhsal olarak çökmeler başlar.

 

          Bademcik Ameliyatı olmak ise insanı rahatlatır. Ameliyat uzmanlar tarafından çok çabuk olarak atlatılır. Ancak Bademcik ameliyatından sonra asıl mesela başlar. Çünkü boğazda ameliyat sonrasında kalıntılar başlar. Konuşmakta zorlanma, yemek yerken  zorlanma ve buna benzer birtakım olaylara kadar kendini gösteren ciddi hastalıklar başlar.

 

          Ameliyat sonrasında insanın kendine çok iyi bakması lazım. Yaklaşık olarak 2 hafta çok iyi beslenme ve bakım en önemli durum. Yeme içme konusunda diyetlere kadar uygulamalar gerçekleşmesi gerekir. Eğer Bademcikten doğan aşırı ağrı ve diğer yutkunma sorunlarının önüne geçilmezse, bu kez kişi kendini çok müthiş bir ağrı sızı içinde hisseder.

 

          – İlk olarak sıcak içecekler içilmemelidir. Soğuk çay, Limonata ve meyve sularıyla beraber beslenme yapılması gerekir.

          – Yoğurt, ayran, muhallebi ve bunlara benzer yiyeceklerin tüketilmesi gerekir.

          -Bu basamakları uyguladıktan sonra ise sıcak yemeye başlanabilir.

Bu yazı 1329 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. ipek diyor ki:

    Önemli noktalar uygulandıkça hızla geçer ameliyat kalıntıları

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun