Adım Adım Temel Cilt Bakımı 1

adım adım cilt bakımı 1
Paylaş
 

Bu yazımızda size temel cilt bakımınızı nasıl yapacağınızı ve yüz sağlığını bir kaç basit işlemi rutin bir şekilde uygulayarak nasıl standart hale getireceğinizi anlattık. Burada belirttiğimiz adımları kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin cildinizden çok rahatsızlık duyuyorsanız bu bakımı birer gün aralıklarla uygularken diğer bir yönden zaten beğendiğiniz cildinizi korumak istiyorsanız bunu haftada bire kadar düşürebilirsiniz.

Hijyen

          Temel cilt bakımın en önemli adımı diyebiliriz. Temiz bir cilt demek deriye nüfuz etmiş yağ, siyah nokta , sivilce, kir ve cilde zararlı bakterilerin barınmamasıdır. Bunu da sadece bu hijyen aşamasını uygulayarak yapabiliriz. Uygulayacağımız temizleme yöntemleri bizim cildimizi zararlı etkilerden korur.

          Dikkat edilecek en önemli kural kişisel cilt farklılıklarıdır. İnsanların cildi kuru ve yağlı olabilir. Genel bir kanı ise kuru hissedilen cildin temiz olduğu yargısıdır. Sırf bu psikolojik düşünceden ötürü cilt bakım ürünleri ve temizleyici ürünler uygulamadan sonra cildimizde kuru his uyandırması için onlarca kimyasalla karıştırılarak bize sunulmakta. Bu yüzden bizim cildimizin temizlenmesini istiyorsak sadece bazik olan ürünler ve katkısı az olan el yapımı sabunlar tercih edilmelidir. Düzenli olarak sabunla yıkama işlemi yapılırsa temiz bir cilde sahip olabiliriz.

          Toparlamak gerekirse temiz bir cilt kuru cilt değildir. Bir çok ürün şuan cilt temizleyici adı altında satılmaktadır. Seçerken insanların ve uzmanların yorumunu mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Tabi ki de en önemli unsur pek çok kimyasal işlem görmüş ürünlerden kaçınmaya çalışın . Doğal yollara her daim yönelin.

Bu yazı 509 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun