Adım Adım Cilt Bakımı 2

adım adım cilt bakımı 2
Paylaş
 

          Yazı dizimizin ilk bölümünde en önemli ve olmazsa olmaz olan adımdan, hijyen ve temizlikten bahsetmiştik. Bu adımda ise nemli cildin öneminden ve uygun bir nemlendirici alınırken nelere dikkat edilmelidir ondan bahsedeceğiz.

Nemlendirici

        Rutin bir şekilde uygulamaya başladığımız temizleme işleminden sonra en önemli olan adım onarım ve tedavidir. Nemlendirme, koruma gibi bakım ürünlerinde her birinin farklı bir işlevi olması ve yüzlerce farklı ürün bulunmasının sebebi budur. Kullancağınız ürünü seçerken kolay vazgeçebilir bir insan olmalısınız. Aldığınız herhangi bir krem eğer cildinize iyi gelmiyorsa ondan biran önce kurtulmanızı ve iyi geleceğini düşündüğünüz farklı bir nemlendirici kreme geçmenizi tavsiye ederim .

         Nemlendirici seçerken ilk aşamada cildimizin yapısını dikkate almak olacak. Şuan piyasada belli başlı bulunan cilt özelliklerine göre nemlendiriciler şu şekildedir.

● Kuru ve yağsız ciltler için nemlendiriciler
● Yağlı ciltler için nemlendiriciler
● Siyah nokta ve akneli ciltler için nemlendiriciler
● UV engelleyici nemlendiriciler
● Normal ciltler için nemlendiriciler

          Eğer cildimizin hangi nemlendiriciye uygun olduğuna karar vermişsek bakılcak ikinci aşama içindeki maddelerdir. Mutlaka içinde aşağıdaki maddeler yer almalıdır. Tam bir katkı istiyorsak bunlara dikkat etmeliyiz.

● Niyasinamid
● Seramid
● Gliserol
● Hidroksi asitler

          Bu maddeler genel olarak cilde su girmesini, doğal cilt yağlarının tazelenmesini ve ölü hücrelerin tazelenmesine yardımcı olur.

Bu yazı 515 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Facebookta bizi bulun